-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A repülőhalak áramvonalas, torpedó alakú testük segítségével elég nagy sebességet tudnak felvenni ahhoz, hogy feltörjenek a felszínre. Nagy szárnyhoz hasonló mellúszóik segítségével tudnak "repülni".
Úgy vélik, hogy a repülőhalak azért fejlesztették ki ezt az elképesztő repülési képességüket, hogy elmenekülhessenek a ragadozóik elől, amelyből igencsak sok van. Üldözőik között van a makréla, a tonhal, a kardhal, a nyársorrú hal és más nagy halak. A repülőhalak igen változatosan táplálkoznak, étrendjükbe tartoznak a planktonok is.
Hogyan repül a repülőhal?
A repülőhalaknak körülbelül 40 ismert fajtájuk van. Hasznos mellúszóikon kívül mindegyiknek szabálytalan villás farka van, az alsó lebenyük hosszabb a felső lebenyüknél. Sok fajtának hosszú hasi úszója van, ezek négyszárnyú repülőhalakként ismertek.
Kb 40 ismert fajtájuk van |
A repülés vagy a suhanás azzal kezdődik, hogy nagy sebességet vesznek fel, körülbelül 60 km/órás sebességet. Felfelé haladva a négyszárnyú repülőhal feltör a felszínre, és a farkával elkezd gyorsan csapkodni, miközben még mindig a vízben van. Aztán kilövi magát a levegőbe, néha elérheti az 1,2 méter magasságot is, és nagy távolságot tesz meg repülve, akár 200 métert is. Amint újra közel kerül a vízfelszínhez, a farka mozgatásával suhan felé, anélkül, hogy teljesen bemerülne a vízbe. A repülőhal vagy egy hirtelen oldalugrással tűnik el, vagy még rövid ideig a vízen síklik, majd ismét felemelkedik a levegőbe. A repülőhal képes a repülési távolságot akár 400 méterre is kiterjeszteni.
Éjszakánként kenuk cirkálnak a vízen |
A repülőhalakat vonzza a fény, és a vízi lényekhez hasonlóan a halászok is kihasználják ezt, az eredmény pedig látványos. Éjszakánként kenuk cirkálnak a vízen. A kenukban elég víz van ahhoz, hogy életben tartsák a halat, de ahhoz már nem elég, hogy a halak kiugorjanak. A kenukon csaliként ható fény világít, és ennek a segítségével fogják ki a repülőhalakat tömegesen. Jelenleg nincsenek veszélyeztetett kategóriába sorolva.