-
takarító
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az emésztési problémák szerteágazóak lehetnek, ennek megfelelően eredetűeket is többféle okra vezethetjük vissza. Az esetek legnagyobb részében takarmányozási rendellenességek, de nem egyszer baktériumos vagy vírusos fertőzés is lehet a betegség hátterében.
Emésztési problémák
Sokszor a tartási körülmények alakulnak úgy, hogy az állatnál emésztési zavar lép fel annak következtében, hogy a külső környezet hatására étvágya úgy változik meg, hogy számára emészthetetlen és takarmányozásra alkalmatlan dolgokat fogyaszt el, vagy rág meg, ilyenkor perverz étvágyról beszélünk.
Ha az állatok (kutyák, macskák) válogatás nélkül szinte mindenféle emészthetetlen dolgot szívesen fogyasztanának, akkor az ALUMINA nevű homeopátiás szer (D4-D6) adagolásával próbálhatjuk ezt megakadályozni.
Ha fiatal állatok nem tudják megemészteni a tejet, azonban nyalják a követ, eszik a homokot, agyagot, nyers burgonyát és különösen kívánják a tojást, akkor a CALCIUM CARBONICUM közepes potenciájával próbálkozhatunk.
Más esetben, amikor azt tapasztaljuk, hogy ugyancsak a fiatal állatok, amelyek nem tolerálják a tejet, de feltűnően szívesen fogyasztják a sós ételeket, az ételmaradékot, a húst, kívánják a fát, a papírt, és különös étvággyal csapnak le egy elhullajtott papír zsebkendőre, akkor a CALCIUM PHOSPHORICUM (D8-D30) lehet a megfelelő szer.
A CARBO VEGETABILIS-ra (D4-D8) akkor gondoljunk, ha az idős kutyák kívánják a bélsarat és általában rendkívül bűzös bélgázok távoznak tőlük, nagy hanggal.
Ha csak a homokot eszi szívesen a kutyánk, akkor a FERRUM METALLICUM D6-D8-as potenciájával próbálkozhatunk.
Ha főként a saját bélsarát eszi szívesen a kutya, akkor a VERATRUM ALBUM-ra gondoljunk D4-D30-as potenciáig. Ilyen esetekben hasnyálmirigy elégtelenség vagy kokcidiózis is lehet a háttérben.
Ha hasmenést tapasztalunk az állatnál, leggyakrabban az alábbi szerekre gondolhatunk:
Véres hasmenés esetén: ARSENICUM ALBUM, IPECACUANHA, MERCURIUS SOLUBILIS, VERATRUM ALBUM;
Bűzös hasmenés esetén: ARSENICUM ALBUM, CARBO VEGETABILIS, NUX VOMICA, PYROGENIUM, SULFUR;
Vízszerű hasmenés esetén: MAGNESIUM CARBONICUM, MERCURIUS SOLUBILIS, PODOPHYLLUM, PHOSPHOR, RHEUM, VERATRUM ALBUM;
Rendellenes vagy romlott takarmány fogyasztása esetén: ANTIMONIUM CRUDUM, ARSENICUM ALBUM, NUX VOMICA, OKOUBAKA;
Fiatal állatoknál: CALCIUM CARBONICUM, MAGNESIUM CARBONICUM, MAGNESIUM PHOSPHORICUM, RHEUM.
Étvágytalanság
Étvágycsökkentés esetén főként idős, gyenge, beteges vagy lábadozó állatoknál, amelyek egyéb szempontból is adják az ARSENICUM ALBUM-ra jellemző tüneteket, ezt a szert alkalmazzuk.
Ha fiatal, élénk, gyenge vagy változó étvágyú kutyáknál azt tapasztaljuk, hogy sokkal szívesebben fogyasztják a húst és az ételmaradékot, mint a gyári tápokat, akkor CALCIUM PHOSPHORICUM lehet a megfelelő szer.
CHINA-t akkor adunk, ha a legyengült és változó étvágyú állatunknál korábban súlyos folyadékvesztéssel járó (hasmenés, vérzés, ellés, fialás) elváltozásokat vagy bélparaziták okozta fertőzést tapasztaltunk.
A FERRUM PHOSPHORICUM főként a vérszegénység miatt legyengült étvágytalan állatok szere.
A LYCOPODIUM-ot igénylő állatok úgy tűnik, hogy nagyon válogatósak és kétszer egymás után ugyanazt a takarmányféleséget ritkán fogyasztják el, ezért takarmányaikat váltogatva kell adagolni. Ugyancsak ezekre az állatokra jellemző, hogy rendkívül élénken követelik a takarmányt, majd amikor az eléjük kerül egy-két falat elfogyasztása után, mintha jól laktak volna, unottan otthagyják ennivalójukat. Legszívesebben este és éjszaka esznek. Gyakran találkozunk náluk máj-, és/vagy veseproblémákkal. (Ezeket a szereket D6-D12-es potenciában alkalmazzuk.)
Kérdése van? Forduljon állatorvosunkhoz Dr. Háziállat rovatunkban! >>