Napszúrás, hőguta kezelése homeopátiás szerekkel
Ha nehezen is, kissé megkésve, és rengeteg eső után, de idén is beköszöntött a nyár! Alig néhány napja még szinte nagykabátban jártunk, ma pedig 30-35 fokos hőségtől szenvedünk. Ilyenkor különösen nagy veszélyben lehetnek társállataink, hiszen a gazdiknak még nem volt idejük megszokni a nagy meleget, és könnyebben elfeledkeznek gépkocsijukban hagyott kis kedvenceikről…

Főként kisállatoknál találkozunk a napszúrás vagy a hőguta tüneteivel, ha a gondatlan tulajdonosok nem veszik figyelembe, hogy a nyári hőségben az autók belső légtere álló helyzetben néhány perc alatt akár 60-70 C fokra is felmelegedhet, és a bent „felejtett” kutya, vagy macska hő háztartása felborul. Hőtorlódás, hőguta következik be, és az állat gyors, szakszerű segítség nélkül rövidesen elpusztulhat. Napszúrást olyankor kaphatnak háziállataink, ha például a tűző napon elalszanak (gazdasági udvaron tartott anyakocák, hízó sertések), és hosszú ideig éri őket, főként a fejükön a Nap sugárzó ereje. Ilyen esetekben si jól jönnek az útipatikánkban lévő homeopátiás szerek, melyek szakszerű adagolása sokszor életet menthet. Készítsük be tehát az alábbi szereket és a tünetektől függően adagoljuk azokat kedvenceinknek:

Kutya hőguta
Fontos a gyors segítség


APIS – Házi méh


Kábultsággal járó hőtorlódásos állapot (napszúrás vagy hőguta), melyben agyi ödémára is gyanú lehet. A beteg érintésre túlzottan érzékeny. Általános állapota hűtésre, hideg vizes borogatásra, lemosásra javul.

ADAGOLÁS: D4-D6-os, esetleg D30-as potenciában 5-10 percenként, javulásig.


BELLADONNA – Maszlagos nadragulya


A napszúrásnak, hőtorlódásnak súlyosabb állapota! Az állat teljesen érzéketlen. Eszméletlen állapotban van. Teste forró, pupillái kitágultak, légzése nehezített, szívverése hangos, pulzusa gyenge, nyálkahártyái cianotikusak (lilásvörösek) és szárazak.

ADAGOLÁS: D4-D6, D30-as potenciában, mint az APIS-t.

 

Macska hőguta
Könnyen napszúrást kaphatnak

 


HYPERICUM – Közönséges orbáncfű


A fejen látható nyálkahártyák (száj, orr, kötőhártya), erősen kipirultak, az állat feje forró, a fájdalom miatt a fejét nem, vagy nem szívesen mozdítja, pulzusa felgyorsult.

ADAGOLÁS: Az előző két szerhez hasonlóan.

(Vészhelyzetben, ha a tünetek nem egyértelműek, a légcsere fokozásával – egy ruhadarabbal legyezve - és az állat fokozatos hűtésével – állott vizet a fejére, testére - a felsorolt szerek kombináltan is adagolhatók!)

 

Kérdése van? Forduljon Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvoshoz!

értékelés