-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A vállalkozó szellemű ezermester haltartók jobban szeretik a "Csináld magad" módszereket, mert így biztosak lehetnek abban, hogy az igényeiknek megfelelő eszközt, vagy tárgyat készítenek. Ez lehet dekoráció, víztisztító, vagy akár akvárium is. Íme egy lehetőség, hogyan érdemes akváriumot készíteni otthonunkba!
Az akvárium nem mindegy, hogy milyen erős (vastag) üvegből készül. Ez elsősorban attól függ, hogy milyen magasat szeretnénk, illetve, hogy mennyi víz lesz benne. Az alakja, és mérete is befojásolhatják az üvegvastagság megválasztását. Ha már megvan a magasság, és az is, hogy hány literes akváriumot szeretnénk, akkor könnyen méretre vágathatjuk az akvárium oldallapjait és az alját.
Kétféle akvárium építési mód létezik:
1. építési módnál az oldallapok a fenéklapra épülnek.
2. építési módnál az oldallapok a fenéklap köré épülnek.
A ráépítés előnye, hogy ha a fenéklappal történik valami, akkor le lehet vágni, és kicserélni, míg a köréépítésnél ehhez a művelethez az egész akváriumot szét kell szedni. A köréépítés előnye, hogy biztonságosabb és tartósabb.
Ragasztás
Szükséges eszközök:
Nehéz, magas tárgyak támasztéknak
ragasztó
kartuspisztoly (széles)
szigetelőszalag
1. Először az egyik oldallapot ragasztjuk fel. Az oldallapnak egyszerű az illesztése, mert a lap szélessége megegyezik a fenéklapéval.
A ragasztót viszonylag egyenesen lehet húzni, ha a kartus csövét a mutatóujjunkkal vezetjük az üveg élénél. Így szépen, egyenesen lehet a ragasztót kinyomni. Praktikusabb, ha az oldallapra húzzuk fel a szilikoncsíkot és nem az üveg élére. Ha az élére húzzuk fel, akkor érdemes az üveglapot befogni valamibe, így könnyebb lesz a munkánk.
2. Ezután az oldallapot a helyére kell illeszteni, és egy szigetelőszalag csíkkal a helyére fogni, hogy az alja kifelé ne mozdulhasson el.
Fontos, hogy a lapot ne toljuk maximálisan rá a fenéklap élére, kell
hagyni egy nagyon kis helyet a két üvegrész között a ragasztónak ( 1-2 mm) Belülről és kívülről is célszerű valamivel megtámasztani, úgy hogy derékszögben álljon. Amint az egyik hosszanti oldallap a helyére kerül, a többi oldallapot derékszögbe fogja állítani.
3. Ugyanezzel a módszerrel kell a helyére ragasztani a másik oldallapot is.
4. A következő lépés az egyik hosszanti oldallap (a hátlap vagy a frontüveg) ragasztása. Itt is végig a lap szélére célszerű húzni a ragasztót, de itt már nem csak alulra, hanem mindkét oldalra is húzni kell egy-egy csíkot, oda, ahol majd az oldallapok élével találkozni fog. Amikor ez a lap kerül sorra, először az alsó szilikoncsíknál kell a helyére illeszteni, ezután a két-két oldalsónál.
A rövidebb oldalüvegeket ezután célszerű végleg a helyükre illeszteni, ugyanis ez a helyére tett lap pontosan megadja a derékszöget.
5. Ha ez is a helyén van, akkor szigetelőszalag csíkokkal a két oldallaphoz is hozzá kell fogatni. A fent leírtakat követve a helyére tehető a másik hosszanti oldallap is. Az akvárium összerakása után kis idővel az oldalsó ragasztószalagokat el lehet távolítani. Ekkor ugyanis a ragasztó már megkötött annyira, hogy a lapok nem dőlnek el.
6. A lapok által kinyomott felesleg a teljes kötés után könnyen eltávolítható egy pengével.
Fugázás
Kellékek a fugázáshoz:
papírtörlőkendő
kenőszerszám a felületekre
A fugázás folyamata:
1.A megragasztott felületeken végig kell vinni a fugázóanyagot, majd egy kenőlapáttal elsimítani.
2. A fugázás utáni felesleg eltávolítását kb. fél órával fugázás után lehet elkezdeni. Ekkor a ragasztó még nem kötött meg nagyon, viszonylag könnyen el lehet távolítani az üvegről.