-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
sofőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Éttermi Munkatárs | Mosonmagyaróvár
2024. 12. 24
-
SAP adminisztrátor
2024. 12. 23
-
Senior Group Tax Expert
2024. 12. 26
-
Group Mobility and Digital Business Partner
2024. 12. 26
-
Promóter
2024. 12. 25
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A házikedvenc egy családtaggá válik és általában ő az első, aki távozik a családból. Ismerd meg a jeleket és a tüneteket, amiről tudhatod, hogy kedvenced mikor érzi késznek magát, hogy búcsút mondjon az életnek.
Nagyon nehéz eldönteni, mikor jött el az ideje annak, hogy a házikedvencünk a másvilágra menjen. Viaskodunk magunkban, próbáljuk kellemesebbé tenni hátralévő életét, és azt akarjuk, hogy minél kevesebbet szenvedjen. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy mi vagyunk a Jóisten, hogy mi eldönthetjük, mi legyen a szerencsétlen állat sorsa. De az állatok általában jobban küzdenek az életükért, mint mi, emberek, ezért az a legjobb, ha megrövidítjük a szendevésüket.
A döntés sosem könnyű |
Az állatorvos tud segíteni a döntésben
Amikor egy állat már nem tudja a saját alapigényeit kielégíteni, nem tud lábra állni, vizelni, vagy nem akar enni, inni, ezek a jelek arra utalnak, hogy a teste haldoklik.
Hogyha az állat ezelőtt makkegészséges volt, nem öreg, és hirtelen ilyen súlyos klinikai tüneteket mutat, akkor vidd el állatorvoshoz! Tehát, hogyha egy fiatal, egészséges kutya hirtelen beteg lesz, hány, hasmenése van, akkor rögtön állatorvoshoz kell vinni.
Hogyha egy idős kutya már nem tud felállni, elvégezni a dolgát, akkor valószínűleg reménytelennek érzi helyzetét, és ebben az esetben felelőtlenségnek számít őt szenvedni hagyni. Legfeljebb egy-két napon belül el kell altatni. Mi emberek, hajlamosak vagyunk abban reménykedni, hogy az állat másnap talán jobban lesz, ezért adhatunk neki még egy napot , de csak abban az esetben, ha nem szenved túlságosan.
Mi jobb, az állat számára? |
Milyen jelekre és tünetekre kell odafigyelnünk?
Ha egy idős kutya nem eszik, iszik, két teljes napig nem végzi el a dolgát, akkor a teste fel akarja mondani a szolgálatot. Egy ember ugyanebben az állapotban alig egy hétig bírja a harcot. Az állatoknak erősebb tüdejük, szívük van, és ezért tovább időznének az élők sorában, mint az emberek.
Egy ember életét elvenni egy ilyen helyzetben illegális, de egy háziállat esetében, amikor a tünetek csak napról napra rosszabbodnak, - kegyelem.
Hogyha egy kutya krónikusan köhög és a helyzet odáig fajul, hogy köhögnie kell, ahhoz, hogy szuszogni tudjon, akkor ideje a kutyának megkegyelmezni.
Vegyük észre az árulkodó jeleket |
Mikor jött el az eutanázia ideje?
Nem könnyű megtenni az első lépést, de a kutya általában a hozzá legközelebb álló emberrel érzékelteti, hogy mikor jött el az idő. Rá kell tudni hangolódni, hogy megértsd, amit mondani akar.
Az ember hajlamos az önzésre. Vannak helyzetek, amikor a saját igényei kielégítésére tartja a kedvencet, és emiatt nem vesz tudomást az állat rossz közérzetéről és egészségügyi állapotáról.
Egy házikedvenc feltétel nélkül szereti a gazdáját. A gazdának is önzetlennek kellene lennie, békében, méltósággal, kegyelemmel kellene őt elengednie.
Néha önzésnek számít életben tartani |
Végül, a családtagoknak lehetőséget kell adni arra, hogy elbúcsúzzanak és az, aki a legközelebb állt az állathoz, vele maradhat az utolsó pillanatban, altatáskor.
Szia Kócos...