
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A mosómede (Procyon lotor) Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres. Nagyon kíváncsi, helyes, megkockáztatom, humoros állat.
A mosómedve ügyesen használja kezeit
Mellső végtagjaival szinte kézként bánik. Ha módja van rá, a mosómedve legtöbbször magasban pihen, igen jól tud mászni. Jellegzetessége, hogy fáról fejjel lefelé ereszkedik le. Télen részleges téli álmot alszik (enyhe időben előjön), éjszaka tevékenykedik.A kisállat-tenyésztési szaklapokban május környékén mindig lehet eladó kölyköket találni.
A mosómedve lakásba nem való
Lakásban tartása semmiképp nem ajánlott, két okból: tönkretesz mindent, valamint az ivarérettség elérése után a hímekkel - fajtársnak tekintik az embert - komoly gondok adódhatnak. Kertben - én minden ketrecben tartásnak ellene vagyok - lehet tartani, de ha nem akarjuk, hogy elmenjen, célszerű villanypásztorral körülkeríteni a helyét.
Macskakonzerv és krémtúró
Táplálékul macskakonzervet és valami édeset (pl. vaníliás krémtúrót) lehet adni fiatal korban, összekeverve. Később húst, macskatápot, kutyatápot. Szabadban a mosómedve megeszi a rovarokat, csigákat is. A fogságban tartott állatoknál a szocializálást egészen korán, öt hetes koruktól el kell kezdeni.
Willie a mosómaci és a Beagle kutyus játszanak, nagyon édik :)
A mosómedve szaporodása
A hímek két, a nőstények egyéves korukban válnak ivaréretté. A párzási idő január-február környékére esik, a vemhesség 60 nap körüli.
Latin név: Procyon lotor
Angol elnevezés: Raccoon
Német elnevezés: Waschbar