-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Ügyfélszolgálati gyakornok
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Házi koszt vagy kutyatáp?
A kutya háziasítása több mint 10 000 éve megtörtént, attól a pillanattól kezdődően, amint az ember társául szegődött, egyre ritkábban volt szüksége arra, hogy élelmét saját maga kutassa fel, hiszen mindig jutott neki is valami az ember maradékából. De ne essünk abba a tévedésbe, hogy ez a maradék megegyezik a mostani, agyonfinomított, agyoncukrozott, tartósítószereket tartalmazó maradékokkal. Ettől függetlenül lehet maradékot adni, de akkor szükséges a tápkiegészítő és egyéb vitamin.
TIPP: HÁZIKOSZT MEGFELEL-E A KUTYÁMNAK?
Miért félünk a tápoktól?
Sajnos az állattartók között gyakran terjednek mendemondák, legendák a tápokkal kapcsolatban, azonban ezek gyakorlatilag minden alapot nélkülöznek.
Kétségtelen, hogy a különböző tápok között nagy különbségek lehetnek minőségben, melyet többé-kevésbé tükröz azok beszerzési ára is. De így van ez az emberi élelmiszerek esetében is. A drágábbakat nem mindenki tudja megfizetni, de ez nem jelenti azt, hogy az olcsóbbak alkalmatlanok lennének fogyasztásra. Manapság a tápok rendszeres (több lépcsős) ellenőrzésen mennek keresztül (gyártói saját ellenőrzés, hatósági ellenőrzés).
TIPP: KUTYATÁP TESZT VIDEÓN
A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.
TIPP: KUTYAKEKSZ RECEPT
Fentiekre tekintettel valójában nem lehet egy cikkben egyszerű és nagyszerű receptúrát ajánlani, hiszen könyvtárnyi irodalma van a "mit és hogyan etessünk" témának.
Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál.
A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám?