-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
karbantartó
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Recepciós, Irodai Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Minőségügyi technikus
2024. 11. 21
-
Betanított munkalehetőség! - 15. kerület
2024. 11. 21
-
Termelésvezető (3109)
2024. 11. 21
-
Recepciós
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Majdnem mindegyik ló szereti a teát. Természetesen nem csészéből. Többféle gyógynövényfőzet létezik, amit a takarmányra kell önteni. Ez a dolog a legtöbb négylábú számára egy érdekes változatosság. A különböző gyógynövényeket sokféle egészségügyi probléma kezelésében alkalmazhatjuk.
A lovak is szeretik a teát |
Néhány lovasnak a "torokteákkal" már jó tapasztalatai vannak. A gyógyteákat többnyire állatorvos írja fel. Azoknak a teáknak, amiket kimondottan a torokra ír fel az állatorvos, csillapító és nyákoldó hatásuk van. Ha a főzetet már elkészítettük, a felszálló gőzt inhalációhoz is használhatjuk. Egyszerűen erősítsünk egy kendőt a kötőfékhez és tartsuk a vödröt a ló orra alá. Ezek után nincs más teendőnk, mint várni a hatást...
Lovacska teát iszik bögréből, nagyon cuki :)
Hogyan készítsük?
A tea elkészítési módja: veszünk 30-50 gramm szárított gyógynövényt, és leöntjük 500 ml forrásban lévő vízzel. Az egész 10-15 percig tart. Aztán ráöntjük az egész keveréket a takarmányra. És nézzük, ahogy lovunk élvezettel csócsálja.
Gyógyító növények |
Főzetek
- Torok Fit I. Tea: a légutak erős terhelésének kezelésére. A következő gyógynövényeket keverjük össze: kúpvirág, orvosi ziliz, menta, eukaliptusz, ízlandi moha, édesgyökér.
- Torok Fit II. Tea: a krónikus légúti megbetegedésekre hat. A keverék: cickafark, fekete nadálytő, ánizs, édeskömény, kúpvirág, szurokfű.
- Vérkeringés Fit Tea: a teljesítménynövelésre és fokozott terhelésre alkalmas. A keverék: fagyöngy, galagonya, fokhagyma, máriatövis, zöld tea.
Figyelem! Biztonsági okokból vemhesség alatt nem kaphatnak a kancák gyógynövényeket, bár a szakember számára vannak ez alól kivételek. Ellés után is csínján kell bánni velük, hisz a szoptatás alatt átjuthatnak bizonyos hatóanyagok a csikóba. Ettől eltekintve az ellés után azonnal lehet adni bizonyos fajtákat. Minden esetben konzultálni kell az állatorvossal!