-
Autófényező
-
takarító
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Fogtechnikus
-
óvodapedagógus
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
Targoncavezető - raktáros
2025. 02. 01
-
Projektvezető (Veszprém megye), (Fejér megye),
2025. 02. 01
-
French speaking Financial Operations Specialist
2025. 02. 01
-
Pénzügyi-számviteli ügyintéző
2025. 02. 01
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A mellső mancsaival hasunkat (lábunkat, mellünket, takarót, stb.) tapodó, dagasztó macska gyermekkorát éli újra. A kiscicák ugyanis anyjuk emlői körül végzik ezt a mozdulatsort szopás közben, ezzel serkentve a tejelválasztást. Ez az oka annak, hogy az archaikus jellegű "dagasztás" közben sok macskának a nyála is elcsöppen. Az újszülött korukban emberek által táplált példányokból néha hiányzik ez a reflex. Mivel a talpak is tartalmaznak illatmirigyeket, a vizeletfröcskölés mellett az állat ezeket is használhatja a területe megjelölésére.
A macska akkor dagaszt, ha boldog :) |
De házimacskánk akkor is elégedett a sorsával, ha:
A mellét és hasát felfedi és úgy fekszik. Ilyenkor egy tízes skálán a maximálisan elégedett és jókedvű, bár ebből a pózból például zaj vagy hirtelen mozgás észlelésekor könnyedén át is fordulhat a hátára vagy az oldalára úgy, hogy karmaival is védeni tudja magát. Ha a macska az oldalára dől, és fekve marad, az általában behódolást jelez - ez rendszerint harc vagy játék közben fordul elő. Ez a testhelyzet egyben azt is jelenti, hogy az állat nem igényel további figyelmet. A behódolást álló helyzetben a leeresztett fej is jelezheti, ahogyan az a kutyáknál is megfigyelhető.
A pislogás a bizalom vagy a vonzalom kifejezésére szolgálhat. A macskák ezzel viszonozzák ha a gazdájuk rájuk szegezi, majd behunyja és kinyitja a szemeit. Ez a gesztus egyben az intelligencia megnyilvánulása részükről; ugyanis bizonyíték arra, hogy a macska képes egy idegen faj testrészét beazonosítani és saját anatómiájának megfeleltetni.