-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
sofőr
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Csomagoló - Webshop Munkatárs
2024. 12. 04
-
Csomagoló
2024. 12. 04
-
Raktáros - Targoncás
2024. 12. 04
-
Biztonságtechnikai mérnök, projektvezető
2024. 12. 04
-
Hegesztő munka szállással Mór
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A valóságban nem Garfield-ok, vagy Simon's Cat-ek a házi kedvenceink és nem is versbe szedve társalognak velünk. A következő video viszont felhívja a figyelmünket arra, hogy az állati lakótársunk jelzéseire mindenképp figyeljünk oda. Különben...
Ki mint szoktatja kedvencét, úgy alakul a napirendje is. Mondhatnánk azt is, hogy ahány macska, annyi szokás, de ez azért nem lenne fair, mert -mint tudjuk- mégiscsak mi vagyunk annak az evolúciós láncnak a tetején. Sok olvasó írt és kért tanácsot tőlünk a "macskaajtó" kapcsán. Úgy tűnik, hogy a praktikus szempontok ellenére többször gond, mint előny egy ilyen "kis ablak". Kedvencünk ugyanis minden résen képes ki-be járkálni, kivéve a számára fenntartott kis lengőajtón.
Volt olyan gazdi, aki ugyan megcsinálta a kis ajtót, de egy szúnyoghálóval sebtiben le is fedte az egész bejáratot, így aztán amíg nem rendelkezik szembe forduló hüvelykujjal és egy zsebkéssel a házimacs, addig esélye sincs bejutni a házba,- vagy alkalmasint kijutni onnan a fentírt céleszközt használva. Egy másik esetben egy perzsamacska annyira félt az ajtótól, hogy amint a közelébe került, fújt, a hátán is felállt a szőr. A kérdés az volt, hogy ezek után meg fog-e valaha barátkozni a "spéci" bejárattal?
A spéci bejáratot nem sikerült megkedveltetni a cicával |
Két válasz van az ajtó körüli problémákra
Egy optimista és egy pesszimista. Melyikkel kezdjük?
A pesszimista válasz: magától nem fogja használni és nem fogja megszeretni sem.
Az optimista válasz pedig az, hogy kellő türelemmel és "magánórákkal" igenis meg tudjuk tanítani a macskánknak, hogy melyik kijáratot használja, még akkor is, ha előtte félt az adott objektumtól.
Már csak az a kérdés, hogy hogyan?
1. Minden nap tegyük le elé, úgy, hogy az ajtó eleőtt kapja meg az aktuális finomságát, főétkezéseit.
2. Naponta többször tegyük ki a kis ajtón, majd hívjuk vissza. Jutalomért természetesen. Ha fél, akkor szó szerint "mézes madzagot" húzzunk előtte, be a kis ajtón, hogy kövesse. Ez bármi lehet. Felfűzött kedvenc falatkák, játék. Minden, amit szeret.
3. Az almot helyezzük az ajtón túlra, mert ha szobatiszta, nála is nagyobb a szükség, mint a félelem és előbb-utóbb "át fogja lépni a határt". A türelem és a rendszeres szoktatás a lényeg.
Kivéve, ha a macskánk olyan szemfüles, hogy nem várja ki, amíg mi teszünk valamit a kényelme érdekében. Javasoljuk, hogy ezt inkább senki ne várja meg.