-
sofőr
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Éttermi Munkatárs | Mosonmagyaróvár
2024. 12. 24
-
Targoncavezető - Győr
2024. 12. 29
-
Irodai adminisztrátor
2024. 12. 30
-
Backend fejlesztő
2024. 12. 30
-
Agrár élelmiszeripari gyakornok
2024. 12. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A gőte mindent megeszik, ami él és mozog :)
Gőténk ragadozó, és ezt az ösztönét elnyomni nem nagyon engedi. A legtöbb egyed, csak élő, még mozgó eleséget hajlandó elfogyasztani. Akadnak olyan egyedek is, akik rászoktathatóak a fagyasztott eleségre, legritkább esetben a száraz eleségre. A gőte méretének függvényében változik az etetés gyakorisága, és az etetésre használt élő eleség is. Az egészen kicsi példányokat sórákkal, és vízibolhával táplálhatjuk. Az etetést naponta 2 - 3 alkalommal végezzük, ha sórákkal etetünk, ugyanis az édes vízben hamar elpusztul. Ha vízibolhával etetünk, akkor csak arra kell figyelni, hogy folyamatosan legyen a vízben vízibolha.
Spanyol bordás gőte (Pleurodeles waltl) (Fotó: Sas Attila) |
A közepes méretű gőték még megeszik a nagyobb vízibolhákat, de táplálásukra legalkalmasabb a tubifex. Ha szükséges, a tubifexet egy éles pengével darabolhatjuk is. Az etetés gyakoriságát már csökkenthetjük 1 - 2 alkalomra naponta. A kifejlett példányok már nem fogyasztják el a vízibolhát. A tubifex, a csontkukac, kisebb méretű földigiliszta, és a szúnyoglárva az ő méretükhöz való táplálék, de elfogyasztja az apró csigákat, rákféléket, apró halakat, ebihalakat is. Gyakorlatilag mindent, ami mozog, és a vízben él. A csontkukacot egyesével adjuk kedvencünknek, ugyanis hamar megfullad, és ha nem mozog, már nem biztos, hogy kell neki. Kifejlett egyedeknél elég, ha naponta 1 alkalommal etetünk, és előfordulhat az is, hogy kifejlett gőténk megelégszik a 2-3 naponta történő etetéssel.
Vízi gilisztagőte (Typhlonectes natans) (Fotó: Sas Attila) |
Minden etetés előtt ellenőrizzük, hogy az előző etetésből, nincs e "maradék". Ha azt tapasztaljuk, hogy maradt a medencében az előző etetésből, akkor csökkentsük az adagot. Az el nem fogyasztott eleség a vízben bomlásnak indul, nagymértékű felhalmozódása esetén, komoly szennyezőanyag terhelést jelent medencék vizének. A "maradék" nem feltétlenül azért maradt meg, mert a gőte nem volt éhes. Előfordulhat az is, hogy az élettelen, nem mozgó darabokat hagyta meg. Ilyen esetben ne vegyünk vissza az adagból. Megpróbálhatjuk etetni kedvencünket természetes vizekből származó állatokkal is (apró rákfélék stb.). Az élő tubifexet minden etetés előtt alaposan mossuk át. Lehetőség szerint próbáljuk változatosan táplálni gőténket, váltogatva az etetésre használt eleségállatokat. Gőténknek nincs foga, így kénytelen egyben fogyasztani táplálékát. Ezt figyelembe véve etessük.
További információ:
www.gote.hu