5
A macskahús Kínában ínyencfalatnak számít
Ha felhördülünk, ha nem, ez a kegyetlen valóság. A kínaiak komoly összegeket fizetnek azért, hogy macskahúst ehessenek az étteremben úgy elkészítve, ahogyan azt csak a kínai szakácsok tudják.

Virágzik az élő macskák húsával történő üzletelés Guangdongban, Kína egyik legfejlettebb tartományában - a hatóságok háta mögött. A feketézés olyannyira elfajult, hogy a kereskedők már az emberek udvarából lopkodják a cicákat, hogy legyen mit eladjanak az étterem tulajdonosoknak.

Amíg egyes országokban az állatrendőrség csak papíron, de legalább létezik, Kínában nincs hatályos törvény  állatkínzás ellen(de már készül)! Egy éve a nyugati világot sokkolták azok a felvételek, melyek Kínai egyik tartományában készültek, ahol a helyi kereskedők macskákat és kutyákat öltek meg bundájukért, hogy nyugaton eladják. A rossz körülmények között tartott ártatlan állatokat, láncra kötözve és a hóban húzták el odáig, ahol végül elpusztultak. Mintha egy szadista horrorfilmet néztünk volna...

macska, hús, ketrec
Akárcsak a piacon

 

Később Kína újból sokkolta a világot, ez alkalommal az élő macskák szállításával, amelyek később a tehetősebb kínaiak tányérjában végezték... A macskákat szűk ketrecekben, egymás hegyén-hátán zsúfolva szállították, ételtől és italtól megfosztva, hajóval, egészen Guangdong tartományig. Itt aztán a szegény állatokat eladják a feketepiacon az étterem tulajdonosoknak, akik jókora felárral tálalták a vendégeknek. A Skynews egyik riporterét veréssel fenyegették, amikor riportot akart készíteni az egyik szakáccsal. Az elkészült publikáció  hihetetlen tényeket tárt fel: házi cicákat loptak és adtak el a macskakereskedőknek. Mindegy milyen fajta, színű vagy korú, bármilyen macska került az emberek útjába, nagyon szomorú véget értek a sütőben. Guangzhou, a tartomány fővárosának állomásai tele vannak az efféle, az ország minden részéről érkező szállítmányokkal. A rengeteg egymásra dobált dobozokból kihallatszanak az ártatlan nyávogások - ezek a komor díszletek fogadják az ide érkezőket. "Több ezer cica sírása hallatszik a peronról. A kereskedők már több mint 5000 cicát küldtek ki erről a peronról. Ezek csak az utóbbi 3 napban", nyilatkozta egy kereskedelmi dolgozó az egyik hírlapnak.

macska, ketrec, étterem
Éttermi szállítmány
Ez a kép 2008. december 4.-én készült Nanjing állomásán, az 5-ös számú peronon, ahol több mint 1300 macska szorongott szűk ketrecekben. Sírásuk messzire elhallatszott, néhány jóindulatú ember pedig, hogy megmentse őket, kihívta a hatóságokat. Sokat nem lehetett tenni. A kereskedők papírjai rendben voltak, így a hatóságnak nem volt miért közbelépnie.
A hatályban lévő kínai törvényeknek megfelelően, a kereskedőknek rendelkezniük kell olyan érvényes papírokkal, melyek azt bizonyítják, hogy az állatok átestek egészségügyi vizsgálaton és nem jelentenek veszélyt az élőlényekre...

 

 

Macskaleves

A macskahúsból egy "Shui Zhu Hua Mao"-nak nevezett ínyencséget készítettek, amihez élve főzték a macskát. Az elkészítés módját inkább nem részleteznénk... Guangdong tartomány a konyhaművészetéről híres. Hivatalos statisztikáknak megfelelően, több mint 100.000 macskát fogyasztottak el évente a vendégek. A népi hiedelem szerint, a macskahús egészséges, főleg ha télen fogyasztják.

 

 

Macskahús, az ötcsillagos fogás

"Nem egy-két kóbor macskáról van szó. Ne higgyék azt, hogy csak egy kereskedő foglalkozik ezzel. Ez egy valódi ipar", nyilatkozta egy kínai lapnak egy kereskedő, aki neve elhallgatását kérte.
Azok, akik elkapják a macskákat csupán egy láncszemek abból az erős és hagyományokkal bíró rendszerben. Egyetlen ember átlagosan 20 macskát kapott el egy éjszaka alatt. Ezeket eladták a kiskereskedőknek, akik aztán nagyobb pénzért adták tovább a gazdag nagykereskedőknek.

 

Miért jobb a macska a halnál?

Amíg a nyugatiak szemében a macskából készült étel kegyetlennek számít, addig sok kínai más véleményen van."Ha megesszük a sertésből, marhából, halból vagy szárnyasból készült ételt, az nem számít kegyetlen tettnek? Miért vannak a macskáknak más jogaik? Senkinek, aki húst fogyaszt, nincs joga kritizálni bennünket!" A módszer, ahogyan bánnak a szegény macskákkal, ahogy a fából készült dobozokban hagyják őket meghalni, és ahogyan élve nyúzzák meg őket, ezek azok a dolgok, amik a leginkább sokkolnak.

Nemrég a PETA tiltakozott a KFC ínyencségének nevelt macskakölykök tartása ellen, ma pedig szerencsére már nem számít szalonképesnek a macskahúsból készült fogás. Készülőben az állatvédelmi törvény, lekerül a macskahús az étlapokról!

értékelés