
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
A két állatvédő híresség a felelős állattartás kapcsán az ivartalanítás fontosságára is felhívta a figyelmet. Egy kis odafigyeléssel számos állatot menthetnénk meg attól, hogy gyepmesteri telepen, vagy az utcán végezzék. Emellett az sem mindegy, hogy a személyiségünknek megfelelő kedvencet választunk-e. Az Országos Állatvédőrség Alapítvány és a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete azért fogott össze, hogy együttes erővel változtassák meg a kutyatartásról alkotott képet. Ugyanis a fejekben még mindig sok esetben a láncra vert kutya képe jelenik meg, ha állattartásról van szó.
Kezesbárányként viselkedik Bebe harci ebe
Bebe egy staffordshire-és egy yorkshire terrier gazdájaként már hosszú ideje támogatja az Állatvédőrség munkáját.
![]() |
Bebe összebarátkozott a terrierrel |
„Nagyon szeretem az állatokat ezért, ha tehetném, akár 5-6 kutyát is tartanék otthon. De ahogy azt az előadáson is elmondtam: rendkívül fontos, hogy ismervén saját magunkat, az életvitelünknek megfelelően válasszunk kedvencet. Az ilyen eseményeken számos mentett állattal találkozom és a hiedelmekkel ellentétben, ha megfelelően kezelik őket, még a harci ebek is kezes báránnyá válhatnak” - tette hozzá Bebe, aki olyannyira összebarátkozott egy amerikai staffordshire terrierrel, hogy a kutyaiskolások bemutatóját már együtt nézték végig.
Fajtatiszta kutyák a menhelyeken
Az énekestől Tornócky Anita, a szervezet kommunikációs vezetője vette át a szót. Anita elmondta, ha mindenképpen fajtatiszta kutyát szeretnénk, akkor csakis tenyésztőtől vásároljunk, vagy fajtamentőktől fogadjunk örökbe, sőt a menhelyeken is gyakran találkozhatunk fajtatiszta ebekkel.
![]() |
Bebe és Tornóczky Anita az Állatvédőrség rendezvenyén a FEHOVA kiállításon |
„Ugyan nincs arra statisztika, hogy a szaporított kutyák minden esetben öröklött betegséggel rendelkeznek, de például nemrégiben felszámoltunk egy yorkshire terrier telepet, ahol 6 állatból 6 beteg volt. Ilyenkor a gyógyíttatás anyagi vonzata mellett iszonyatosan rossz érzés azt látni, hogy a beteg kis állatok valószínűleg sokkal rövidebb ideig élhetnek majd, mint tenyésztőnél született társaik” – tudtuk meg Anitától.