-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
sofőr
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Csomagoló - Webshop Munkatárs
2024. 12. 04
-
Csomagoló
2024. 12. 04
-
Raktáros - Targoncás
2024. 12. 04
-
Biztonságtechnikai mérnök, projektvezető
2024. 12. 04
-
Hegesztő munka szállással Mór
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Megvásárlásukkal nem csak fenntartjuk azt az ágazatot, amely ezen állatok gátlástalan hasznosítására épül, de hozzájárulunk a fajok kihalásához is. Élő állat vásárlásakor ráadásul az esetek túlnyomó többségében az nem éli túl a hazautat vagy pár nap, esetleg heteken át tartó szenvedés után pusztul el a nem megfelelő tartás következtében. A vadon befogott egzotikus állatok még hozzáértők kezében is nehezen viselik a fogságot, laikusok kezében pedig szinte esélytelen a túlélésük – figyelmeztet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Kétéltű és Hüllővédelmi Szakosztálya.
Különösen veszélyeztetettek a szárazföldi teknősök, amelyek mutatós páncéljuk miatt keresett árucikkek, belőlük dísztárgyakat, hangszereket készítenek. Tudnunk kell, hogy ezek az állatok a Washingtoni Egyezmény (CITES), illetve a hazánkban is hatályos EU rendeletek védelme alá esnek. Határon keresztüli szállításuk csak megfelelő engedélyek birtokában lehetséges. Ezek hiányában bűncselekményt követünk el. Természetesen ugyan ez vonatkozik a vadon talált példányokra is. Ha valaki mégis nagyon szeretne egzotikus állatokat az otthonába, inkább keresse fel a hazai kereskedőket, és vásároljon olyan állatokat, amelyek lelkiismeretes tenyésztőtől származnak! A fogságban szaporított állatok sokkal jobban alkalmazkodnak a terráriumi körülményekhez.
A CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora - Egyezmény a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről) 1973-ban jött létre, hogy ellenőrzése alá vonja a veszélyeztetett fajok kereskedelmét, és ezáltal megakadályozza, hogy állat- és növényfajok ezrei a kipusztulás szélére kerüljenek. A világméretű megállapodásnak ma már 175 ország tagja, és közel 35 ezer faj kereskedelmét szabályozza, illetve esetenként tiltja, Magyarország 1985-ben csatlakozott.