-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodai takarító
-
Óvodapedagógus
-
Automata gépkezelő operátor
-
Site menedzser (nemzetközi oldal)
-
Összeszerelő
-
Szakács
-
Áruelosztó tehergépkocsivezető (CE)
2025. 03. 01
-
Eladó - Szaktanácsadó
2025. 03. 11
-
Supply Chain Supervisor
2025. 03. 13
-
Csomagoló
2025. 03. 13
-
Főkönyvelő (KEM)
2025. 03. 13
-
Éjszakai alvásdiagnosztikai asszisztens
2025. 03. 13
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »

A megfogyatkozás hátterében az élőhelyek átalakítása (fészkelőhelyek megszűnése, táplálékbázis csökkenése például a nem megfelelően végzett szúnyogirtás következtében), a klímaváltozás, és ami a legmeglepőbb, kedvezőtlen társadalmi változások, a fecskefészkek leverése és a madarak gyakran „nagyüzemi” riasztása áll.
![]() |
Ha kevesebb a fecske, több légy és szúnyog
Fecskéink eltűnése nem csak természetvédelmi, de az életminőségünk szempontjából is kedvezőtlen folyamat. A lakott területeken élő molnár- és füsti fecskék ugyanis – a szintén itt élő denevérkolóniákkal együtt – hozzájárulnak a települések légy- és szúnyogmentesítéséhez, ami a melegedő klímában hazánkban is feltűnő új fajok és az általuk hordozott betegségek miatt egyre fontosabb kérdéssé válik.
A sárfészket építő, napjainkra teljes egészében városiasodott fecskék állományfenntartásában a lakosságnak egyedülállóan fontos, gyakorlatilag nélkülözhetetlen szerepe van. A különböző fecskevédelmi eszközök és módszerek alkalmazásával, ezek között egyre inkább műfészkek kihelyezésével is, lassíthatjuk, megállíthatjuk a létszámcsökkenést. Ha ezt társadalmi összefogással nem sikerül elérnünk, könnyen előfordulhat, hogy az évszázad közepére ez a madárcsoport a még most is százezres helyett csak néhány száz, maximum egy–két ezer párban lesz jelen Magyarországon.
![]() |
Szerencsére egyre több pozitív példa is segíti a fecskék védelmét. Legutóbb arról számolhattunk be, hogy Zala megyében egy helyi vállalkozó már 60 műfészket helyezett ki a telephelyén az elmúlt években, ami mára a megye egyetlen stabil molnárfecske kolóniájának ad otthont.
Fecske műfészkek beszerezhetők itt>>
További információk:
Orbán Zoltán MME munkatárs
20/425-9450