-
Kőműves
-
karbantartó
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
sofőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Lakáshitel Értékesítési Tanácsadó | Veszprém
2024. 12. 21
-
RTR Trainee - Supply Chain team
2024. 12. 21
-
Üzemi logisztikus
2024. 12. 23
-
Elektromos szerelő
2024. 12. 23
-
Raktáros
2024. 12. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az Országgyűlés 2011. november 14-én elfogadta az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII-as törvény módosítását, amely (a köznyelvben ebadóként emlegetett) ebrendészeti hozzájárulás kivetésére ad lehetőséget az önkormányzatoknak, kötelezővé teszi legalább háromévente egyszer az ebösszeírást, valamint pontosabb szabályozást ír elő a kutyák veszélyessé minősítésével kapcsolatban is.
A törvénymódosítás nem csak az állattartókat, hanem az állatvédelemben, illetve az állategészségügyben dolgozók munkáját is érinti, ezért a FÁBE idei konferenciáján a törvényhozásban és a végrehajtásban dolgozó szakemberek, hatósági- és praktizáló állatorvosok, és a civil szervezetek képviselői egyaránt részt vettek. A konferencia célja az volt, hogy a január elsejétől érvénybe lépett állatvédelmi törvénymódosítás gyakorlati végrehajtását az érintett szakemberek megvitassák, egyben felhívják a figyelmet a hiányosságokra az eddigi tapasztalatok alapján.
FÁBE konferencia a módosított állattartási törvényről |
A napirendre került témák magukba foglalták azokat a területeket, amelyeket a törvénymódosítás érint. Ezek közé tartozott az új chipezési rendszer és regisztrációs program bemutatása, az ivartalanítás és az agresszió kérdéseinek megvitatása, valamint a magyarországi állatmenhelyek helyzetének változása a törvénymódosítás miatt.
Kulcsfontosságú a felelős állattartásra nevelés
Az idei rendezvényen is kiemelt figyelmet kapott a felelős állattartásra nevelés, ami az állattartási kultúra egyik kulcsfontosságú pontja. A Magyar Állateledel Egyesülés – melynek a konferencia egyik fő támogatója, a Mars Magyarország is tagja – részletesen bemutatta iskolai programját, amely a FEDIAF európai oktatóprogramjának részeként segíti a felelős állattartás népszerűsítését az óvodások és az általános iskolások számára.
A rendezvény házigazdája, a FÁBE elnöke, Temesváry Kriszta elmondta: „Bízom benne, hogy a konferencián elhangzottaknak köszönhetően a jövőben hatékonyabb lehet az érintett szakemberek és a civil szervezetek együttműködése a törvényhozással.”
Mayer Zsolt, a Mars Magyarország vállalati kapcsolatok vezetője hozzáfűzte: „Nagyon örülünk neki, hogy idén is támogathattuk a rendezvény létrejöttét, és a FÁBÉ-val fennálló több éves együttműködés a felelős állattartási kultúra színvonalának emeléséért hasonló lendületben folytatódik a továbbiakban is. Úgy gondolom, ez a törvénymódosítás számos olyan kérdést felvet, amelyeket csak közös összefogással tudunk megválaszolni.”