-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
sofőr
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Csomagoló - Webshop Munkatárs
2024. 12. 04
-
Csomagoló
2024. 12. 04
-
Raktáros - Targoncás
2024. 12. 04
-
Biztonságtechnikai mérnök, projektvezető
2024. 12. 04
-
Hegesztő munka szállással Mór
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Hszinhua hírügynökség jelentése szerint a védett állatokat, illetve azok testrészeit három helyi ember szerezte be a kínai-vietnámi határvidéken. A hatóságok az állatmaradványokat három hónapos nyomozás után találták meg egy raktárban, értékük 20 millió jüan (hozzávetőleg 600 millió forint) körül lehet. Magukat a gyanúsítottakat Nanningban, egy bérelt lakásban vették őrizetbe.
A rendőrség megítélése szerint a medvemancsokhoz legkevesebb 43 fekete medvét kellett megölni. A már élettelen pikkelypáncélzatú emlősök, a tobzoskák és a teknősök maradványait hűtőszekrényekben tárolták.
Az állatokat valószínűleg Vietnámból csempészték az országba, majd főleg Nanningban, Kantonban és Kunmingban értékesítették azokat. A kínai-vietnámi határon az elmúlt évben több olyan csempészési ügyben jártak el, amelyben kígyókat, kobrákat és teknősöket hoztak illegálisan Kínába.
A rendőrség munkatásra az egyik szerencsétlenül járt medve mancsát mutatja |
A szóban forgó veszélyeztetett és ezért védett állatok maradványait egyrészt étkezési célokra, másrészt a kínai hagyományos gyógyászatban használt orvosságok alapanyagához keresik. Tavaly három orosz és egy kínai állampolgár csaknem 450 medvemancsot próbált az orosz Távol-Keletről Kínába csempészni, ahol a medvetalpból készült ételek drága és különleges csemegének számítanak, de a medvemancs évezredek óta alapanyaga a tradicionális gyógyszereknek is.
A Traffic elnevezésű nemzetközi vadvédelmi hálózat szerint az elmúlt években a hatalmas kínai kereslet miatt Kambodzsa, Vietnám és Laosz területén gyakorlatilag kiirtották a tobzoskákat, amelyek egész Ázsiában védettek.
(MTI)