-
sofőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
Raktáros
2024. 12. 04
-
Projekt beszerző
2024. 12. 04
-
Autóipari minőségellenőr munkatárs
2024. 12. 04
-
Fullstack Java developer (backend focus)
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Halmos Gergő, az MME igazgatója szerint „nem elég ambiciózus célkitűzéseket megállapítani a biodiverzitás megőrzése érdekében, de a fejlett országoknak anyagi áldozatot is vállalniuk kell a fejlődő világ természeti sokszínűségének fenntartására”. Az MME felhívja a figyelmet arra is, hogy a Magyarországnak – a közelgő EU elnökségre való tekintettel – fel kell nőnie a feladathoz, hogy vezető szerepet vállaljon a biodiverzitás védelem ügyében.
Abban, hogy a jövőnk szempontjából elengedhetetlen döntések megszülessenek, az Európai Unió 27 tagországának kulcsszerepe lehet. A Nagoyában elfogadásra szánt ambiciózus és megvalósítható vállalásokat – amelyek többek között arra irányulnak, hogy a világ valamennyi országában 20 százalékra növeljék a védett területek arányát – a civil szervezetek támogatásával az Európai Unió dolgozta ki az elmúlt évben. Ugyanakkor az a szomorú tény, hogy a világ vezetői nem tudták teljesíteni a biodiverzitás eltűnésének megállítására kitűzött 2010-es célt, felhívja a figyelmet arra, hogy a most Nagolyában elfogadni kívánt stratégia megvalósítása komolyabb erőfeszítéseket igényel az eddigieknél.
Sajnos hiába fogalmazunk meg jó célkitűzéseket, ha a világ szegény országai- ahol a megőrzött biodiverzitás legjelentősebb tartalékai maradtak- érthetően csak akkor lesznek hajlandóak támogatni ezeket, ha a gazdag országok (kiemelten az EU tagországai) egyértelmű elkötelezettséget vállalnak a pénzügyi támogatásra. „Ha nem térnek rá az anyagiakra, akkor kockáztatják a teljes Nagoya-i csomagot, ami most alapvető ahhoz, hogy megmentsük a Földet a pusztulástól” mondta Konstantin Kreisner, a BirdLife szakértője, aki Nagoyában követi a pénzügyi vitát.
Magyarország jelenleg az EU trió Elnökségének tagjaként kiemelt szereppel bírhat a vita megfelelő irányba terelésében és hozzájárulhat egy előremutató döntéshez. A 2011 évi magyar EU Elnökség során az EU biodiverzitás védelmi stratégiája kiemelt szerepet kell kapjon. Különleges idők ezek, amikor a magyar kormány nemzeti, európai uniós és globális szinten is tehet és kell, hogy tegyen a fenntartható jövőért. Az MME arra kéri a magyar kormányt, hogy ismerje ezt fel és álljon ki a biológiai sokféleség védelme érdekében valódi vezetőként minden szinten!
A múlt héten a BirdLife és nemzetközi civil szervezetek bemutatták becslésüket, arra vonatkozóan, hogy a fejlődő országok védett terület hálózatának szükséges növeléséhez és megfelelő kezeléséhez 15 milliárd USD/év új elkötelezettséget kell vállalni. Egy időben közgazdászok kimutatták, hogy a védett területek gazdasági haszna 500-szorosa a most igényelt befektetésnek. „A költségvetési megszorítások nem jelenthetnek kifogást. Aligha van még olyan terület mint a biodiverzitás, ahol a közpénz befektetésének annyi értelme lenne és az európai országok oly sok stratégiai célkitűzését szolgálná.” - mondta Kreisner. Vezető közgazdászok számításai szerint, ha nem lépünk a biodiverzitás védelem érdekében az a globális GDP 7%-ába kerülhet 2050-ig, és akkor nem is vettük figyelembe az erőforrások feletti konfliktusokat, a menekülteket és a politikai instabilitást, ami akkor léphet fel, amikor az ökoszisztémák az összeomlás szélére érnek.
További információ:
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület
Halmos Gergő: 06-20-331-3545
Contact in Nagoya:
Konstantin Kreiser, Biodiversity Expert of NABU/BirdLife Germany; phone +81-90-5580-6159
Herlinde Herpoel, Head of European Communication and Marketing of BirdLife Europe, phone +81-80-6557-9212