-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Még a részleges vízcsere sem szabad, hogy drasztikusan megváltoztassa a víz gáz-és só összetételét. Erre a célra nem ajánlott állatlan vezetékes vizet használni, különösen, ha a hőmérséklet különbseég az új és a régi víz között több mint 2-3 °C. Az akváriumi díszhal tenyésztésben teljes vízcserét rendkívül ritkán szoktak végezni.
Mire figyeljünk vízcsere teljes esetén?
Még a tömeges halpusztulások esetén sem cserélik teljesen a vizet, erről majd említést teszünk néhány halbetegség leírásánál. Ha teljes vízcserét végzünk, biztosnak kell lennünk abban, hogy az új víz megfelel minden hidrokémiai paraméternek, amire az adott halállománynak szüksége van. Arra kell törekedni, hogy az új víz állaga megközelítse a régit, hacsak nem ez volt az oka a díszhalak betegségének vagy pusztulásának.
Néha előfordul, hogy a díszhalakat hosszú ideig számukra nem megfelelő só-és gáz összetételű vízben tartják. Azonban a hal teste adaptálódik (alkalmazkodik), az új feltételekhez. Az ilyen díszhalat, ha áthelyezzünk olyan vízbe, ami a hidrokémiai mutatók szerint számára optimális megbetegedhet és el is pusztulhat. Így a kezdő akvaristák körében elterjedt vélemény, hogy az egzotikus díszhalak tartásakor elengedhetetlen a gyakori vízcsere - mélységes tévedés. Az akváriumokban a gyakori vízcsere a díszhalak betegségét vagy pusztulását okozhatja. Ez alól csak néhány halfaj képez kivételt, amelyek számára folyamatosan friss, állott vízre van szükség.