-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Autófényező
-
Értékesítési vezető - Budapest
-
Irodavezető (munkaerő-kölcsönzés) - Szombathely
-
takarító
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
óvodapedagógus
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
Raktáros | Tihany
2025. 01. 24
-
Gépszerelő
2025. 01. 27
-
Call Center agent
2025. 01. 28
-
Terméktervező gépészmérnök
2025. 01. 28
-
Operátor
2025. 01. 28
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Kórokozója :
A Pseudomonas fluorescens vízi baktérium. Foszforsav sóit tartalmazó környezetben való tenyésztéskor, speciális pigment - lumineszcens baktériumok keletkeznek, amelyek zöldes foszforeszkálást idéznek elő. A baktériumok típusától függően a zselatin folyékonnyá válik vagy változatlan marad. Így, R. fluorescens liquefaciens a zselatint folyékonnyá teszi, és P. fluorescens non - liquefaciens pedig nem hígítja azt.
Járványtan (epizootiológia):
A kórokozó széles körben elterjedt a természetes vizekben. Az akváriumokba élő eledellel, vízzel, aljzattal és növényzettel kerül. A betegség terjedéséhez hozzájárulnak azok a halak, amelyek nem voltak karanténban, a víz, az aljzat és a növényzet, amelyet fertőzött akváriumokból vettünk, valamint halászati eszközök közös felhasználása az összes akváriumhoz. Egyes esetekben a betegség a díszhalak pusztulásával végződik. Tünetek és patogenezis. A díszhal testén sötét foltok jelennek meg, amelyek idővel átalakulnak vöröses színű szabályos kör alakú sebekké. Külsőleg az argulus rák harapására emlékeztet, úgy, mint a gyöngygurámi esetében. A fekélyeken keresztül a díszhalak szervezetébe könnyedén bejutnak a különböző baktériumok, vírusok és gombák. A nagyon legyengült díszhalak fekélyes részein Saprolegnia és Achlya nemzetségek penész gombái jelennek meg, ami megnehezíti a betegség lefolyását.A beteg díszhalak boncolásánál gyakran megfigyelhető bélgyulladás.A Diagnózist klinikai tünetek és fekélyek tartalmának mikroszkopikus vizsgálata, valamint a szomszédos szövetek és a bélrendszer vizsgálata alapján állítják fel. Egyes esetekben mikrobiológiai kutatásokhoz folyamodnak.
Vizsgáljon meg valaki! |
Kezelés:
A beteg díszhalakat általában közös akváriumban kezelik bitsillin-5, biomitsin, fehér streptocid segítségével, valamint külön tartály esetében orvosi oldatokat, kálium-permanganátot (KMnO4) és a Basic Violet C használnak. Az említett készítmények pozitív eredményt hoznak, ha a bőr felszínén a fekélyek száma nem jelentős. A vízi növényzetet bitsillina-5 oldattal fertőtlenítik.A fekélybetegséget főképpen úgy tudjuk megelőzni, ha megakadályozzuk a víz, növényzet és ajzat bekerülését az akváriumba fertőzött vizekből, ha a díszhalaknak optimális feltételeket teremtünk és karanténba helyezzük az újonnan vásárolt egyedeket.