-
Értékesítő
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A napsütéses meleg napokon, a növények aktív oxigén kibocsátása idején, ha túl sok oxigén halmozódik fel a vízlevegőztetés által is, akkor ez a halak betegségéhez, sőt gyakran pusztulásukhoz is vezethet.
A gázembólia kialakulása és tünetei
A halak nyugtalanul viselkednek, hirtelen reagálnak a külső ingerekre (mint a háló, vagy egyéb tárgyak közeledése), az uszonyaikon és az egész testükön görcsös, remegő mozgást lehet észlelni, a kopoltyú mozgása legyengül, majd teljesen megszűnik. Néha előfordul a szemlencse és a szaruhártya elhomályosodása, pikkelybetegség és az uszonyok szétesése, amelyekből csak a csontváz marad meg. Ha túl sok oxigén van a vízben, az belekerül a halak keringési rendszerébe, apró buborékok formájában felhalmozódik, és az erek eltömődését okozza.
A hajszálerekbe jutáskor az oxigénmolekulák nagyobb méretűek, mint az edények átmérője. Az erek elzáródnak, mivel a szív pumpáló ereje nem elegendő ahhoz, hogy a felgyülemlett gázt átnyomja a hajszálereken. A viszonylag nagyméretű halak boncolásakor megállapítható, hogy a megtámadott szervekben (alapszövetű belső szervek - máj, lép, vese), a keringési rendszerben és a kopoltyúkban az oxigén felhalmozódása miatt a vér habos.
Minden az optimális körülmények kialakításán múlik |
Diagnózis
A diagnózist klinikai vizsgálattal, a halak boncolás során megállapított patológiás elváltozások, és a víz oxigéntartalmának tanulmányozása alapján állítják fel.
A gázembólia kezelése és megelőzése
Ha a halakat egy olyan akváriumba helyezzük át, ahol a vízben oldott oxigéntartalom nem haladja meg a 10-15 mg / l gyorsan meggyógyulnak. A guppikon, a montezuma kardfarkú halakon, a black molly-n, a tetrán és a kolibrihalon elvégzett kísérletek azt mutatják, hogy ha a víz oxigéntartalma, 28-30 mg / l a halak 1,5 - 2 órán belül elpusztulnak a leírt klinikai tünetek megnyilvánulásával. A halak gázembólia okozta pusztulásának megakadályozása érdekében ne levegőztessük intenzíven az olyan akvárium vízét, amelyben sűrűn beültetett növényzet van, és a megvilágítás is optimális.