Az önműködő akvárium
Működhet akvárium szűrő és levegőztető nélkül? Bármily meglepő, de igen. A háziállat.hu megnézte és felvette videóra, ha kíváncsi vagy, olvass tovább!

Salánki Gábor 20 éve foglalkozik haltenyésztéssel, így nem csoda, hogy tudja, hogyan működhet magától egy akvárium. A háziállat.hu szerkesztőségének is elárulta a titkot:jól kell kiválasztani a halakat, és nem szabad túlzsúfolni velük az akváriumot, nem szabad túletetni őket, és megfelelő mennyiségű és minőségű növényekkel kell az akváriumot beültetni.

(A videó lejátszásához gyors internetkapcsolat és friss flash-lejátszó szükséges. Kapcsold be a hangszórókat, vidd a kurzort a fenti képernyő fölé és kattints a megjelenő lejátszás-gombra. Dőlj hátra - mozi van!)
A videót a Lions Media készítette.

 

Otthonában két akváriuma is van, az egyik 800 literes, amely jelenleg még telepítés alatt van, de már most is teljesen önműködő. Az akváriumban 18 afrikai sügér él (de érkezik még kb. 20 sügér), mellettük nyugiban éldegélnek a következő halak: leopárd algaevő harcsa (Hypostomus multiradiatus), páncélos harcsa (Corydoras sp.) és egy auratus (Auratus sp.). A másik akvárium jóval kisebb, mint az előző, abban van egy kis szűrő, hogy mozgassa a vizet, de tulajdonképpen nem is lenne rá szükség. Ebben az akváriumban 3 diszkoszhal (Symphysodon discus), 3 vitorlás (Pterophyllum scalare), 3 algaevő (Hypostomus multiradiatus) és egy öves díszcsík (Botia macracantha) osztja meg egymással békében az életteret.


értékelés