A polip és az oroszlánfóka küzdelme
A National Geographic Critter vízalatti kamerája rögzítette egy polip és egy oroszlánfóka halálos összecsapását.

Polip vs. oroszlánfóka

Ausztrál oroszlánfókák nyújtják segítő kezüket vagy uszonyukat a Dél-Ausztália tengeri parkjának létesítményében.

A Dél-Ausztrál Kutatási és Fejlesztési Intézet (SARDI) tudósa, Dr. BradPage által vezetett projekt igen tanulságos fontos információt ad Dél-Ausztrália tengerfenéki környezetéről. És tanulságos értékes betekintést nyújt a veszélyeztetett ausztráliai oroszlánfóka viselkedéséről és táplálkozási szokásairól.

A tengeri fókákat nyomkövetőkkel látták el és a National Geographic Crittercam-ja a tudósokat egy csodálatos utazásra viszi a korábban ismeretlen tengeri "forró pontok"-ra. Ezek a területek nemcsak azért fontosak mert élelmiszert biztosítanak a tengeri oroszlánoknak, hanem a hal lakosság fenntartása miatt is.

A híres tengerifókák

A Citter kamerát a veszélyes Spencer zátony öbölbe állították, a sziklás, füves, focipálya nagyságú sziget partjára, amely a legnagyobb ausztrál oroszlánfóka kolónia otthona.

Két műszert kombinálva, olyan magatartást láthattak az oroszlánfókáknál , amit azelőtt a tudósok soha nem tapasztaltak, és azt sem tudták, hogy pontosan hol és hogyan esznek. Ez sok kérdést megválaszol a veszélyeztetett oroszlánfókákról, ami segít kijelölni a kulcsfontosságú oroszlánfóka-élőhely területeket mint védett tengeri parkokat.

Dr. Page kijelentette "Egyik fontos felfedezés az, hogy az oroszlánfóka mindig a tenger alján eszik" és hogy nem eszik úgynevezett lebegő tengeri halakat.

Halálos ellenséggé is válhat

A Citter kamera felvételének egyik leglátványosabb részében láthatjuk amint egy nőstény keményen harcol egy nehezen kezelhető, kihívást jelentő zsákmánnyal - egy hatalmas polippal. Túl nagy, hogy egyből lenyelje, ezért odahúzza egy felülethez ahol lélegezni tud, miközben falatokra aprítja fel.

A polip próbál elmenekülni több ponton is , de az oroszlánfóka könyörtelen. Még a lábait is leharapja.

A polip elsodródik, de az oroszlánfóka visszamegy több élelemért, egész idő alatt a zsákmányt a felszín közelében tartva, hogy közben lélegezni is tudjon.

Túlerővel szemben nincs esélye

A három éves projektet főként az Ausztrál Tengeri Emlősök Központja finanszírozta, a SARDI és a Környezetvédelmi, Víz, Örökség és a Művészetek Minisztériuma vezetésével, és a Flinders Egyetem és a Dél-Ausztráliai Tengeri Innováció további támogatásával.

értékelés