
A tigriscápák (Galeocerdo Cuvier) sötét, függőleges csíkjaikról kapták nevüket, amelyek a fiatal egyedeken találhatóak. Veszélyes ragadozók, szinte bármit megesznek, ami az útjukba akad.
Amint a tigriscápák elkezdenek nőni, a vonalak is elkezdenek fakulni, majd szinte teljesen eltűnnek. Ezek a nagy, tompa orrú ragadozók okkal váltak emberevőként ismertté. A nagy fehércápák után ők támadnak meg a leggyakrabban embereket. Azonban esetükben nem valószínű, hogy továbbúsznak, miután megharaptak egy embert, mint ahogyan azt a nagy fehércápák gyakran teszik.
![]() |
Bárkit és bármit megesznek |
A tigriscápa hatalmas és veszélyes
A tigriscápák dögevők, a látásuk és a szaglásuk kitűnő, az étlapjuk pedig szinte végeérhetetlen. Éles, fűrészszerű fogaik és erős állkapcsuk van, ami lehetővé teszi számukra, hogy elharapják a tengeri teknősbékák és a kagylók páncélját, illetve héját is. A kifogott tigriscápák gyomrában találtak már tüskésrájákat, tengeri kígyókat, fókákat, madarakat, tintahalakat, sőt, még rendszámtáblákat és régi gumik darabjait is.
A tigriscápák gyakoriak a trópusi és szubtrópusi vizeken szerte a világon. A nagy egyedek elérhetik akár a 6-7,5 métert is, míg a súlyuk meghaladhatja a 900 kg-ot.
![]() |
Húsuk A-vitaminban gazdag |
Nagyon keresettek az úszóik, a bőrük és a húsuk miatt, a májukban sok A-vitamin található. Különösen alacsony a szaporodási arányuk, ezért érzékenyen érintheti őket a halászat. Elterjedési területükön mérsékelten veszélyeztetettnek vannak nyilvánítva.