Értékelve: 1x
(5.0 pont)

A tradicionális kínai gyógymódok a nyugati világban is egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, hiszen az emberek rájönnek arra, hogy ezek a természetes módszerek nagyon is hatásosak a különféle problémák kezelésében. Cikkünkben is egy ilyen technikáról, a gua sha masszázsról lesz szó.
Mi az a gua sha masszázs?
Ez egy olyan különleges ősi kínai masszázstechnika, amihez egy speciális segédeszközt, úgynevezett gua sha követ használnak, ami a Himalája Sóház wellness termékei között is megtalálható.
A testre való kő háromszög alakú, az arcra való változat pedig ívesebb és az egyik oldalán egy kis bemélyedés található. Általában valamilyen ásványból készül, alapanyagként használnak rózsakvarcot, jáde kristályt, illetve Himalája sót is.
A technika lényege pedig az, hogy az olajjal bekent bőrt meghatározott pontokon nyomkodják, kapargatják a kővel lassú, erőteljes mozdulatokkal. Az olaj által a bőr jobban csúszik, illetve valamelyest feloldódik a felülete, így az ásványban lévő értékes anyagok fel tudnak szívódni a bőrbe.
Mire jó, és hogyan kell alkalmazni a gua sha testmasszázst?
A masszázs során páciens egy kényelmes ágyon fekszik, a masszőr pedig valamilyen természetes összetételű olajjal bekeni a bőrét. Ezután fogja a gua sha követ, és az éleivel nyomkodja a bőrt a meridiánok és izmok mentén.
Ez egy gyógyító hatással bíró masszázstechnika, tehát különösen javasolt az alábbi egészségügyi problémák esetén:
- Gerinc- és hátfájás
- Ízületi fájdalom
- Derékfájás
- Nyakfájás
- Rossz testtartás miatti fájdalom
- Reuma, ízületi gyulladás
- Sportsérülések
- Rándulások, ficamok
Arra készüljünk fel, hogy maga a kezelés nem kifejezetten kellemes, a kővel való erős nyomkodás fájdalmas lehet, és előfordul, hogy a kezelt területeken véraláfutások jelennek meg.
Ez azonban semmi rosszat nem jelent, sőt: a kínai orvoslás szerint annak a jele, hogy a vér túlságosan stagnált az adott területen, de a masszázs hatására beindult a vérkeringés.
Nem kell tehát megijedni tőle, a gua sha masszázson résztvevők jelentős része ugyanis már azonnal a kezelés után tapasztalja a változást, sokan úgy érzik, mintha a testük megkönnyebbült volna.
Gua sha masszázs az arcon
Ezt a technikát az arcon is lehet alkalmazni, noha itt nem a gyógyítás a fő cél, hanem a bőrfeszesítése, a ráncok csökkentése, a kollagéntermelés stimulálása, a méregtelenítés elősegítése, valamint a puhább tapintású, hidratáltabb bőr elérése.
Az arcmasszázst akár saját kezűleg is végezhetjük, nincs szükség hozzá másra, mint egy arcravaló gua sha kőre és egy kis arcolajra. Ez utóbbival kenjük be vékonyan a bőrt, majd a kő íves oldalával finoman, de határozottan masszírozzuk át.
Középről kifelé, illetve fentről lefelé haladjunk. Minden területen 8-10 alkalommal húzzuk végig a követ, közben enyhe nyomást kifejtve (a testmasszázzsal ellentétben az arckezelésnek nem szabad fájdalmasnak lennie). A szem környéken különös óvatossággal járjunk el, mert itt a bőr nagyon vékony és érzékeny. A gua sha masszázs házi wellnessprogramként is kiváló.