Mutatunk öt tippet, amivel sötét lesz a hennád

Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

A laikusok számára a hennafestés bonyolultnak tűnik, pedig egyáltalán nem az. Egy kis gyakorlással hamar csodás mintákat érhetsz el, és ha betartasz néhány dolgot, a lehetőleg sötétebb pasztát is ki tudod majd keverni.

A hennázás ősi művészete manapság már nemcsak a törzsi népeknél és Indiában hódít, hanem nagy divatját éli a nyugati világban is, hiszen nem olyan állandó, mint egy tetoválás, viszont van olyan látványos. Ha téged is érdekel a hennázás, válogass a TyToo hennatermékei között, előtte viszont olvasd el ismeretterjesztő cikkünket.

Fontos a henna és a bőrfelület minősége, milyensége

Fontos, hogy milyen minőségű hennát használsz. A henna a hennanövény szárított leveleinek porrá őrölt változata, melyből pasztát kevernek, és amit felvisznek a bőrre mintegy tetoválásként. A növénynek csak egy fajtája ismert, de pasztából sokféle van, ezek eltérhetnek egymástól szemcsefinomságban, frissességben, minőségben is.

Nem mindegy, hogy mely leveleket melyik testrészünk festésére használjuk, a bőrön a legfrissebb hajtásokból készült keverék mutat a legjobban, a hajfestéshez a középső levelek, a legalsó, legérettebbek pedig egyéb színezésre valók.

A paszta a bőr felső rétegébe szívódik be, egy-három hétig marad rajta, viszont a tartósság többek között attól is függ, hogy mennyi ideig nem mossuk le a bőrről a felvitel után, milyen a bőrfelület, és milyen környezeti hatások érik. Értelemszerűen

  • minél tovább hagyjuk rajta, annál mélyebbre szívódik a hámrétegbe,
  • a vékonyabb bőrfelületet halványabban fogja meg a festék,
  • ahogy megújul a bőr, a minta fokozatosan halványodni fog.

Mivel egy hónap (28 nap) alatt a bőrünk teljesen lecserélődik, a mintától is búcsút vehetsz ennyi idő elteltével. De sebaj, ilyenkor kezdheted elölről az alkotást!

Nem mindegy, mikor fested

Jó tudni azt is, hogy a festékanyagnak bizony időre van szüksége ahhoz, hogy igazi színe megjelenjen, nem várhatjuk, hogy azonnal barna színben pompázzon a minta. A bekevert pasztát továbbá bizonyos hőmérsékleten is kell tartani, az első fél órában például 40 Celsius fok fölött, majd ahogy telik az idő, egyre alacsonyabban (8 óránál már 30 fok körül is elég, egy nap múlva pedig akár 20 fok alá is hűlhet). Erről érdemes egy pontos tájékoztatót is elolvasni, hogy minél jobban kihozza színét.

Ha megfestetted a mintát és rajta hagytad a bőrön a pasztát megfelelő ideig (3-4 óráig), vigyáztál is rá (locsolgattad cukros-citromos lével és nem mentél tűző napra) ne ijedj meg, ha lemosás után halvány ábrákat látsz. Egy-két nap kell majd a végeredmény megjelenéséhez.

Az is lényeges, hogy vigyázol rá

A festék száraz eltávolítása után ne moss kezet legalább két óráig, és a későbbiekben is ügyelj arra, hogy ne dörzsöld feleslegesen és ne használj hámlasztó termékeket. Így biztosíthatod magad afelől, hogy a felvitt csodás minta sokáig (legalábbis 1-3 hétig) boldogítani fog téged.