Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Régen az emberek magazinokból, könyvsorozatokból tájékozódtak, s ezek többségét akár házhoz is lehetett rendelni. Ma viszont mit csinálunk? Beírjuk a keresőbe, amit tudni akarunk és percek alatt hozzájuthatunk bármilyen információhoz. Sajnos ez a tudás elértéktelenedéséhez vezethet. Ám nem kell így lennie, hiszen számos olyan internetes forrás van, amelyek segítségével művelődhetünk.

A következő cikkel most az állatvilág rajongóinak szeretnénk kedvezni és megmutatjuk, mit kell tennie annak, aki többet szeretne megtudni az élővilágról.

Kit érdekelhet egy az állatokat bemutató weboldal?

Lehet, hogy klisé, de talán mindenkit, aki szeretne többet megtudni a világról. E sorok írója is igyekszik minél többet információt bezsebelni az élővilágról, habár emögött állatvédelmi célok is meghúzódnak. Az allatokorszaga.hu különleges világában bárki elidőzhet, hiszen itt hasznos, ugyanakkor releváns tartalmakra bukkanhatunk.

Nagyon jó ötlet, hogy létrejöttek olyan weboldalak, amelyek kifejezetten az élővilágra koncentrálnak. Ez hasznos lehet, ha csak arra gondolunk, hogy mennyit tanulhatnak belőle az iskolások, de egy egyetemi beadandó elkészítése is sokkal egyszerűbb, ha megfelelő forrásból dolgozunk. Arról nem is beszélve, hogy a nyugdíjasok is tanulhatnak, időskorban szintén kell egy kis "agytorna".

Miért nem mindegy, milyen oldalakon böngészünk?

Az internetnek sajnos hátrányai is vannak; valamiért mindenki zseninek képzeli magát. Nehéz olyan oldalt találni, ahol pontosan gyűjtik össze az információkat. Induljunk csak ki a sok-sok álhírt közlő hírportálból! Biztosak lehetünk abban, hogy nincs ez másképp az ismeretterjesztő anyagok esetében sem. Mint említettük, a tudás a digitalizáció hatására egyre inkább elértéktelenedik, ezért azt nekünk, embereknek kell megőriznünk.

Szerencsére akadnak még olyan online tartalmak, amelyeket érdemes szemügyre vennünk. Egy olyan weboldalon, ahol mindenféle állat állatot bemutatnak, biztosan csak pontos adatokkal találkozhatunk.

Ha ismeretre szomjazunk…

Ha úgy érezzük, ismeretekre szomjazunk, bátran böngésszünk olyan felületeken, ahol megkapjuk a számunkra megfelelő tudásmennyiséget. A megszerzett tudás a miénk, ezaz, amit nem vehetnek el tőlünk.

A fentebb említett gyűjtemény mellett érdemes még olyan oldalakat is látogatnunk, mint milyen a National Geographic, a Mult-kor vagy a Portfolio. Ezenkívül számos folyóirat megfelel még erre a célra; a Rubicon, a HVG, a Természet Világa.

Hazánkban sincs hiány ismeretterjesztő anyagokból, de nekünk kell elhatározni magunkat, fontos-e számunkra bővíteni a tudásunkat vagy sem. Ezzel a jövő nemzedékei számára is példát mutathatunk, akiknek sajnos már természetes lesz az, hogy a Google mindenre megadja a választ.