Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.

Először egy 1931-es, Firenzében tartott környezetvédelmi konferencián tettek említést arról, hogy a számos világnap mellett az állatok világnapjának is ki érdemes lenne kinevezni egy napot. Ezzel a felelős állattartásra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy mennyire sokat adhat az embereknek az, ha egy állattal is meosztják az életüket.

Azért október 4. lett a kiválasztott nap, mert ez a dátum Assisi Szent Ferenc halálának a napja, és egyben emléknap is. Szent Ferenc már a 13. században is azt hirdette, hogy mindent, ami körülvesz minket, szeretnünk kell, így az állatokat is.

Amióta ez a nap létezik, a célja, hogy felhívja a figyelmet arra az értékre, amit egy állat adni képes az embernek. Arra, hogy mennyivel boldogabbá tudják tenni az állatok az életünket, igazi társak, barátok, segítőink tudnak lenni. Fontos látnunk, hogy mennyi önzetlen szeretet kapunk tőlük, és azt is, hogy akár egy állat élete is múlhat egy emberi gesztuson.

A háziállataink jólétéről nekünk, gazdiknak kell gondoskodni, de a vadállatok léte is tőlünk, emberektől függ. Az életmódunktól, attól, hogy mennyire vagyunk hajlandóak a  környezetszennyezést minimalizálni, megérteni, hogy a földön szinte minden állat az ember tevékenyéségnek, életmódjának van kiszolgáltatva akár közvetett, akár közvetlen módon. De a vadállatokat úgy is segítheted, ha jelképesen örökbefofadsz egyet. Erről több információt itt találsz.

értékelés