Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

A csináld magad mozgalom amellett, hogy nagyon élvezetes, még rengeteg más pozitív hozadéka is van. Az egyik ezek közül, hogy segítségével elég sok pénzt meg tudsz takarítani. Persze van számos olyan komplex szakipari munka, amelybe egyáltalán nem érdemes belekezdened. Ám a lakásod helyiségeinek és nyílászáróinak lefestése nagyon sok esetben simán elvégezhető házilag is.

Tervezd meg

A JOSZERSZAM.com festéshez használható remek termékekkel kényezteti látogatóit. Nagyon széles palettán kínálnak itt minőségi árukat, ezekkel mind a profi, mind pedig az amatőr festőmesterek a kisebb-nagyobb felületeket szebbé és ellenállhatatlanabbá varázsolhatják.

Mint minden sikeres befejezés, az alaposan átgondolt tervekkel indul, magát a festési folyamatot is először alaposan át kell gondolnod, ha magad veselkednél neki a munkának. Nem mindegy ugyanis, hová kerülnek majd fel és milyen kiegészítő elemek, mint a rozetták, a polisztirol hablécek vagy akár a tapéta is. Itt is be kell tartani a megfelelő sorrendet. A glettelést követően lehet csak a rozettát és a habléceket felragasztani, majd a javítás után lehet csak lefesteni ezeket. A tapéta alá pedig mélyalapozót is kell tenni, hogy a speciális tapétaragasztó elvégezhesse a feladatát, azaz ragasszon és tartson.

Tartsd be pontosan a sorrendet

A tisztaság fél egészség - a falak festését megelőzően is. Ha el kell távolítani a korábbi festékek maradványát, akkor elő kell bizony venni a mosószeres vízzel teli vödröt és le kell csutakolni a falakat. Zsíros felületek esetén zsíroldót is alkalmazz! Ilyen lehet a konyhában a tűzhely környéke. Csak mindezek után állhatsz neki a glettelésnek, amelynek az a célja, hogy szép és egyenletes felületet kapj. Sokan esküsznek az üvegfátyol használatára. Ha ezt alkalmazod, akkor erre glettelj és soha ne fordítva!

A mennyezeten lehetnek hosszabb repedések, amelyekhez célszerű nagy kötőszilárdságú glettet felvinned, mélyebb repedések esetén jól jönnek a speciális glettanyagok vagy a habarcs. Csak a glettelés után kezdheted el a fal csiszolását, lekefélését és végül a festését.

Okosságok

Ha nem megfelelő eszközöket használsz, és a felületek nincsenek jól előkészítve vagy megtisztítva, akkor bizony sok munkád mehet veszendőbe. Válaszd mindig a feladathoz legjobb festőhengert és ecsetet. Hagyj elegendő időt a rétegek száradására, és ne alkalmazz a festőeszközön túl sok festéket, ami elfolyhat és csak bajod lesz belőle. Egyébként is jól nyomd rá a falra a festéket, ez a sarkoknál nem mindig könnyű. Mindig a mennyezettel kezdd a munkát, csak ezután fesd az oldalfalakat. A maszkolószalag a te barátod, ha eltérő színekkel dolgozol, és a takaróvásznakon és -fóliákon se spórolj. A színezett alapozó sokkal jobban fed, ha erős színt kell elfedned, így sok pénzt is spórolhatsz vele.

A jó eszközeid óvd, mindig tisztítsd meg alaposan használat után, hogy legközelebb is kiváló munkát végezhess velük.