Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

A menstruáció természetes élettani folyamat, mely minden nőnél egyedi ciklusú. Addig amígnem okoz elviselhetetlen fájdalmat és rendszeres, normálisnak mondható folyamat. Átlagosan egy menstruációs ciklus 28 napos, mely pár napos eltéréssel is járhat.

Az olyan különbség esetén, amikor 21 napnál rövidebb vagy 35 napnál hosszabb a két menstruációs szakasz közötti időtartam, javasolt nőgyógyász szakorvos felkeresése.

Az Aesthetica Orvosi Központ profi nőgyógyászai bármilyen probléma megoldásában tudnak segíteni. A csúcstechnológiás műszerek segítségével, a szűrő- és laborvizsgálatok pontos eredményeit felhasználva diagnosztizálják állapotod, mindezt diszkrét és kényelmes környezetben. A rendszertelen menstruációs ciklus, az erős vérzés vagy a nagymértékűfájdalom hátterében komolyabb betegség is állhat, így egészséged megőrzése céljából szükséges a vizsgálat elvégzése.

A menstruációs ciklusról

A hormonok irányította menstruációs folyamat ciklikus, minden hónapban ismétlődő. Az érett petesejt tüszőrepedés útján elindul a petevezetéken keresztül a méh felé, miközben a méh nyálkahártyája megvastagszik, vérerekkel gazdagon várja a sejt érkezését. Amikor nem történik megtermékenyítés, akkor a petesejt felszívódik, közben pedig a hormonális változások hatásáraa méhnyálkahártya leválik és vérzés kíséretében távozik a hüvelyen keresztül.

A rendszeres menstruáció természetes folyamat, ami minden nőnél eltérő hosszúságú és intenzitású. A megszokott időtartam és erősség változásakor cikluszavarról beszélhetünk, melynek kivizsgálása fontos lépés az egészségmegőrzésben.

PMS és felismerése, kezelése

Sok nő esetében fordul elő a PMS szindróma, mely a premenstruáció tünetegyüttese. A havi vérzést megelőzően körülbelül egy héttel érezhetőek a tünetek. Az extrém testi és lelkiváltozások észlelésekor gyanakodhatunk a PMS jelenlétére. Az alvászavarok, hangulatingadozás, ingerlékenység, görcsös alhasi tünetek, vagy akár a motiváció hiánya mind jelezhetik a problémát.

Miután észleljük magunkon a tüneteket, forduljunk nőgyógyász szakorvoshoz, aki segít ezeket csillapítani és beállítani a menstruációs ciklust! Emellett az egészséges életmód, közte a táplálkozás, a mozgás és a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás is hozzájárul a szervezet működésének helyreállításához.

Szűrővizsgálat

Az egészség megőrzésében nagy szerepet játszhat a megelőzés. Ezért nemcsak akkor szükséges felkeresni az orvosi rendelőt, amikor a megszokott folyamatoktól eltérő tüneteket észlelünk magunkon, hanem rendszeres időközönként érdemes vizsgálatokra jelentkezni.

A nőgyógyászati szűrővizsgálatok segítségével időben diagnosztizálhatóak a betegségek, így megelőzhetővé válik a nagyobb probléma kialakulása. Miután a szervezet összetett működésének hatására kialakulhatnak nőgyógyászati gondok, ezért az egyéb területeken rendszeresen végzett szűrővizsgálatokra is figyelmet kell fordítanunk.