A tapéták reneszánszukat élik. Népszerűek az egyszínűek, a geometria mintásak, a virágosak,a vintage és barokk stílusúak, de azok is, amiken hegyvonulatok vagy buja őserdei rengetegek láthatóak. Ma már annak, hogy milyen tapétával borítjuk a falainkat csak a képzeletünk szabhat határt. Népszerűségük töretlen. Egy folyton megújuló lakberendezési trend, ami nagyon jót tud tenni otthonunknak.

A gyerekszobától a nappaliig

Az állatos tapétákról először a gyerekszobák jutnak eszünkbe. Általában ott látunk viszont cuki elefántos, mókusos, madaras, kutyás, kacsás vagy éppen kisoroszlános tapétákat. Sok szülő dönt viszont egyszínű fal mellett, mikor berendezi a babaszobát, és erre kezdenek el mindenféle állatos falmatricákat ragasztgatni kedvükre. Mindkét megoldás jól bejáratott módszer a babaszoba dekorálására, a lehetőségek tárháza pedig gyakorlatilag végtelen. Azonban nemcsak a gyerekek, a felnőttek többsége is rajong az állatokért. Ők azok, akiket még az sem tart vissza, hogy egy tátott szájú oroszlán kerüljön a nappalijukba. Na nem trófeaként a padlóra, mint ahogy azt sokszor a filmekben láttuk, hanem posztertapétaként a falra.

lead.

Az állatos minták nemcsak a divatban, de a lakberendezésben is kiemelt szerephez jutnak. Tigris- és zebramintás lakástextíliák, állatos festmények, állatbőr szőnyegek – hogy csak a legnépszerűbbeket említsük. De vannak, akik nem elégszenek meg csak ezekkel az ötletekkel. Ők azok, akik nagyot álmodva úgy képzelik el a nappalijukat, hogy egy tátottszájú oroszlán nézzen vissza rájuk a tévé mögül vagy éppen pink flamingók sorakozzanak a lakás egyik központi falán kölcsönözve ezzel igen egzotikus hangulatot otthonuknak. Nemcsak növényekkel, hanem az állatvilág jellegzetes egyedeivel varázsolhatunk trópusi, dzsungeli vagy éppen vidéki hangulatot lakásunkba. De tovább merészkedve akár kávézónkat, éttermünket vagy akár üzleteltünket is díszíthetjük állatos tapétával, ha ahhoz megtaláljuk a stílusban, színben jól passzoló kiegészítő elemeket is.

Legyen az állatos tapéta hangsúlyos és lehetőleg mellette semmi más

Viszont az állatos tapétákkal érdemes óvatosan bánni. Lehetőleg egy helyiségen belül, sőt, egy lakáson belül is jó, ha csak egy bizonyos állat kap központi szerepet. Tehát – ha lehet – ne legyen egy térben papagáj és nyuszi, mert ez inkább kaotikus mintsem ízléses hatást kelt. Átmehet az egész egy nagy zűrzavarba, gyerekes összevisszaságba, ha nagyon kevergetjük a mintákat. Éppen ezért azt ajánljuk, válassz ki egy bizonyos állatot (nyilván az egyik kedvencedet) és azon a vonalon haladj! Próbálj úgy választani, hogy egy központi falra kerüljön a hangsúlyos állatmintás tapéta, a körülötte levő bútorok pedig inkább kiemeljék, keretet adjanak neki, mintsem elnyomják!

A megjelenő állatmotívum színei persze visszaköszönhetnek a térben, vagyis ha van egy rózsaszín flamingós poszter tapétád, érdemes hasonló színű illetve árnyalatú párnákat, vázákat is betenni a helyiségbe. Ettől lesz igazán harmonikus és átgondolt a tér. Amennyiben pedig megvan a kiválasztott állatmintás tapéta, de nem igazán tudod, milyen más egyéb kiegészítőt párosíthatnál hozzájuk, ajánlott az adott állat élőhelyéből inspirálódni. Ha elefánt vagy tigris lesz a tapétán, jöhet minden, ami dzsungel hangulatot idéz. Buja zöld pálmalevelek a díszpárnákon, élénk színű trópusi virágok a függönyön és természetesen sok-sok élő növény, ami frissességet, természetességet visz a térbe.

értékelés