Értékelve: 1x
(5.0 pont)

Az ingatlanokban számtalan előre nem látható káresemény következhet be, ekkor pedig hatalmas segítséget jelenthet a lakásbiztosítás. A károk térítése különböző lehet, ez ugyanis függ a biztosítótól, valamint ezen belül is az adott termék paramétereitől.
Egy biztos, bármilyen biztosítás jobb annál, mintha nem lenne biztosításod, ezért, akár lakástulajdonosként, akár pedig bérlőként élsz az ingatlanban, mindig gondoskodj a biztosítási védelemről!
Hogyan köss lakásbiztosítást?
A legegyszerűbb és legjobb módszer, ha online alkusz oldalán kezded a keresgélést. A CoverMe számtalan lakásbiztosítást kínál, mégpedig úgy, hogy össze is tudod őket hasonlítani, ezáltal pedig a neked megfelelőt tudod kiválasztani.
Az online oldal táblázatba is tudja rendezni a találatokat, így egymás mellett látható, hogy melyik termék milyen előnyökkel és hátrányokkal rendelkezik, illetve mekkora díjat kell fizetned.
Az alkusz oldalán a kiválasztott biztosítás néhány kattintással megköthető, majd megkezdődhet a biztosító kockázatvállalása, ezáltal pedig a te védelmed. Ha pedig valamilyen biztosítási esemény következik be, akkor a kötvényt és a biztosító elérhetőségét egyszerűen megtalálhatod a saját profilodban.
Mikor kell lakásbiztosítást kötni?
Ha kertes házban élsz, akkor figyelj oda arra, hogy ha vannak kültéri bútoraid, garázsod, esetleg napkollektorod, hőszivattyúd, akkor ezekre is terjedjen ki a védelem.
A társasház általában már rendelkezik biztosítással, azonban ez nem terjed ki mindenre, így érdemes neked is egy sajátot kötni. A legtöbb esetben a ház biztosítása csak a közös részek és a nagyobb károk, például csőtörés elhárítását fedezi, azonban a saját lakásodban bekövetkező károkat nem.
Már az építkezés idején gondolj a védelemre, hiszen vannak speciális biztosítások, melyek gondoskodnak az építőanyagok, a gépek lopás-, tűz-, víz-, egyéb károk elleni védelméről.
Mit tehetsz, ha bérlő vagy?
Mielőtt beköltözöl az ingatlanba, mindig kérdezd meg a tulajdonost, hogy kötött-e lakásbiztosítást, illetve, hogy ez mire vonatkozik. Ha bútorozatlan lakást vettél ki, akkor előfordulhat, hogy a tulajdonos csak az ingatlanra kötötte meg a biztosítást, az ingóságokra nem. Ebben az esetben mindenképpen gondoskodj ingóságaid védelméről!
Mit tartalmaz a biztosításod?
Ha rendelkezel lakásbiztosítással, akkor mindig nézd át, hogy milyen események ellen vagy védve. Sok termék tartalmaz például duguláselhárítást, okmánypótlást, zárcserét, iskolai lopáselleni védelmet, érdemes tisztában lenni ezekkel, hiszen így megspórolhatjuk ezek költségét.
Az is fontos, hogy néhány évente nézzük át más társaságok ajánlatát is, hiszen lehet, hogy ami 5 éve még piacvezető termék volt, az mára már nem olyan jó ajánlat.
A minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítások (MFO) megjelenése átrendezte a piacot, mivel ez a nagyrészt standardizált termék szinte minden biztosító palettáján megjelent, és széles alapcsomagjával és kiváló kiegészítő csomagjaival a vásárlók kedvence lehet.