Thaiföldre utaznál, esetleg költöznél? Ilyen költségekkel kell számolnod!

Thaiföld egyre vonzóbb úticél sokak számára, aminek hátterében nem csak a gyönyörű miliő, hanem az ország olcsósága is áll. Cikkünkben kiderítjük, hogy magyar szemszögből is pénztárcabarát-e a tengerparti paradicsom.

Thaiföldi úticélok

Érdemes először annak utána nézni, hogy hova utazzunk Thaiföldön belül. A tengerparton letelepedni nyilvánvalóan csábító lehetőség, ugyanakkor számolni kell azzal, hogy ott sokkal mélyebbre kell a zsebünkbe nyúlni, ha a költségekről van szó. Ezzel szemben a turisták által nem annyira látogatott városokban jóval olcsóbban meg lehet élni, és ott is bőven találni érdekes látnivalókat. Az ország fővárosa, Bangkok modern és megfizethető nagyváros, de ha valaki inkább a természetbe vágyik, jó döntés lehet Chiang Mai is, ami egy hegyekkelövezett rész, kényelmes életstílust biztosítva. Phuket egy tengerparti paradicsom, az árak viszont egészen barátságosak itt. A lehetőségek tehát adottak, temperamentumtól és pénztárcától függ, ki mit választ.

Lakhatási és megélhetési költségek Budapesten és Thaiföldön

Az összehasonlítás alapja Budapest, ami magyar viszonylatban felső kategóriának számít. Ami a lakhatási költségeket illeti, Bangkokban magasabb költségek várhatóak, egy vidéki városban alacsonyabbak, mint a magyar fővárosban. Egy egyszobás belvárosi lakás bérleti díja Budapesten megközelítőleg 150 ezer forint, Bangkokban 188 ezer forint, Phuket városban pedig 100 ezer forint. Fontos, hogy a rezsiköltségek 50%-kal kevesebb pénzt visznek el, mint Magyarországon, Thaiföldön azonban az internet előfizetés 60%-kal drágább. A megélhetési költségek esetében számolni kell azzal, hogy bizonyos termékek az itthoni árak többszörösébe kerülnek. Ilyenek például a tejtermékek vagy az alkoholos italok; a thai éttermekben enni azonban olcsóbb. Ha további hasznos információkat szeretnél még olvasni a thaiföldi árakról, keresd fel Szendrei Ádám weboldalát!

lead_916x515

Mi szükséges, ha Thaiföldre készülünk

Thaiföldre nincsenek kötelező oltások, de érdemes lehet bizonyos betegségek (pl. hastífusz, hepatitisz) ellen beoltatni magunkat. Az útlevélről se feledkezzünk meg, illetve a vízumról, ami 30 napnál hosszabb ott tartózkodás esetén szükséges. Utasbiztosítás is szükséges, és a pénzváltás költségeit is figyelembe kell venni. Ha mindezeket összeadjuk, 340 ezer forintos összeget kapunk. Lakást bérelni lehet AirBnB-n, ahol meglehetősen jó ajánlatokat is ki lehet fogni. A megélhetés és lakhatás havonta legalább 150 ezer forint per fő, ha okosan költünk, tehát összességében nem kerül többe az élet, mint itthon. Thaiföld gyönyörű ország, de előre kell gondolkodni, ha kitelepedést vagy csak nyaralást tervezünk.

értékelés