-
takarító
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A kutyaképzés
1. Első és legfontosabb dolgod meggyőződni arról, hogy részt vett-e kutyusod engedelmességi képzésen. Ez azért fontos, hogy tudd őt szabályozni nyilvános helyen. Manapság nagyon jutányos árú tréningek léteznek és az interneten ingyenes forrásokat is lehet találni.
2. Használj pórázt! Használj pórázt, amikor kutyádat sétáltatod, különösen forgalmas utak mellett. A póráz használatával megakadályozhatod azt is, hogy kedvenced összetűzésbe kerüljön más kutyákkal.
3. Takarítsd el a kutyaürüléket!
Takarítsd el az ürüléket kutyád után! Sok helyen ennek elmulasztása jelentős bírságolással jár, így inkább fogj néhány zacskót és tüntesd el a piszkot!
4. Pihenés
Egyes fajták aktívabbak, mint mások, például egy terelőkutya órákig képes szaladgálni, míg más kedvencek nagyon hamar elfáradhatnak.
5. Használj kutya-azonosító medált!
Jobb félni, mint megijedni, biztosítsd be magad, hogy valaki visszahozza majd bundás barátodat, ha az úgy döntene, hogy elszalad tőled.
6. Ragaszkodj a parkokhoz és ösvényekhez!
Próbáld meg kedvencedet kutya-barát környezetben tartani, sokkal biztonságosabb kutyát sétáltatni egy parkban vagy ösvényen, távol az autóktól és más veszélyektől!
7. Biztosíts neki ivóvizet!
Ahogy neked, úgy kutyádnak is szüksége van ivóvízre; ha egy kiadós sétára indulsz, vigyél magaddal egy palack vizet és egy tálat. Végső megoldásként kezedet is használhatod itatóedényként.
8. Használd a szájkosarat!
Ha olyan helyen akarsz sétálni, ahol más kutyák és emberek is vannak, jó ötlet szájkosarat adni a kutyára.
Ki nem állhatom... |
9. Figyelj a szúrós és hegyes tárgyakra!
Ne sétálj olyan helyen, ahol veszélyek leselkednek a kutyára! Biztosan nem szeretnéd, hogy kedvenced üvegdarabra, tűbe vagy szögbe lépjen és megsebesüljön a mancsa, ezért inkább válassz biztonságos környezetet amikor sétálni mész vele.
10. Ellenőrizd kutyád testhőmérsékletét!
Nagy melegben hűtsd le kutyádat akár úgy, hogy vizet permetezel rá, akár úgy, hogy megállsz vele pihenni egy árnyas fa alatt; a kutyák is, akár az ember, túlmelegedhetnek. Hidegben pedig adj rá termikus kabátkát, melyet sok kisállatkereskedésben megtalálhatsz.