Értékelve: 1x
(5.0 pont)

Manapság a redőny és a zsaluzia a két legnépszerűbb típusa a kültéri árnyékolóknak. De hova és melyiket érdemes felszerelni? Mitől függ, hogy a redőny vagy a zsaluzia a jobb megoldás egy adott nyílászárón? Ezekre a kérdésekre keressük meg a választ ebben a cikkben.
Redőny vagy zsaluzia?
Ha külső árnyékolót szeretnénk felszereltetni, azzal a dilemmával találhatjuk szembe magunkat, hogy mégis melyiket lenne érdemes választani? A redőny és a zsaluzia is kültéri telepítéshez lett tervezve, így mindkettő szóba jöhet, és a Topredőny munkatársai mindkét esetben tudnak segíteni. De mi alapján döntsünk?
Alapvetően ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik mindkét típus, csak egy dologban térnek el élesen egymástól. Nagyjából ugyanazt a teljesítményt nyújtják az árnyékolás és a biztonság terén is, illetve a hang- és hőszigetelésük is közel azonos szinten van.
Mind a két típus színezhető, motorizálható és automatizálható, tehát tulajdonképpen a választásunkat az fogja befolyásolni, hogy hogyan állunk az otthonunkba bekukucskáló napfénnyel.
Fényzárás vagy fényszabályozás?
A redőny képes a tökéletes fényzárásra, segítségével 100%-osan ki tudjuk rekeszteni a lakásból a napsugarakat. Ugyanez nem kivitelezhető a zsaluziával, ellenben olyan zseniális alapossággal tudjuk szabályozni a beáramló fény mértékét, amely egyedülálló az árnyékolók között.
A forgatható lécek segítségével folyamatosan biztosítható a kintről beáramló fénysugarak mértéke. Ezt olyan finomhangolással tudjuk elérni, hogy a majdnem tökéletes fényzárástól kezdve a teljes fényáteresztésig bármit beállíthatunk.
A lamellák megfelelő irányú és mértékű mozgatásával nem kell lemondanunk a magánéletünk védelméről sem, hiszen ezzel a megoldással kizárhatjuk a kíváncsi tekinteteket is. Ez akkor is igaz, ha kint már besötétedett, de bent fel van kapcsolva a világítás.
Modern megjelenés
A zsaluzia tulajdonképpen egy kültéri reluxának felel meg a működési- és árnyékolási elv tekintetében. A reluxa egy beltéri, műanyag lécekkel felszerelt árnyékoló, míg a zsaluzia ennek sokkal modernebb kültéri változata, ami masszív alumínium lamellákkal készül. A két típus tehát alapjaiban hasonló, de mégis nagyban eltérő tulajdonságokkal jellemezhetők és közel sem azonos hatékonyságot biztosítanak.
A zsaluzia működése és a fémes hatású megjelenése egyaránt hozzájárul a modern összképhez. Korszerűségét tükrözi az is, hogy biztonságos és tartós konstrukciót testesít meg a zsaluzia.Kivel szereltessük fel a zsaluziát?