-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
sofőr
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Csomagoló - Webshop Munkatárs
2024. 12. 04
-
Csomagoló
2024. 12. 04
-
Raktáros - Targoncás
2024. 12. 04
-
Biztonságtechnikai mérnök, projektvezető
2024. 12. 04
-
Hegesztő munka szállással Mór
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Természetes anyagok használata
A régi vályogházak esetében nem volt probléma, hogy mi történik az épülettel, ha elnéptelenedik. Az elhagyott otthonok egy idő után egyszerűen összeomlottak és belesimultak a környezetükbe, a ház szinte nyomtalanul eltűnt, amikor már végképp nem volt rá szükség. A mai házaknál ez viszont nem lehetséges. Az elhagyott épületek többsége veszélyes helyszín – nem csak a vasak, üvegcserepek miatt, de a bomló szigetelő anyagok, a szivárgó vegyszerek vagy az azbeszt okán is.
A régi épületek rekultivációja rengeteg pénzt és energiát emészt fel, és gyakran évekbe telik, míg egy-egy ilyen területet sikerül a megfelelő egészséges állapotba helyreállítani. A megoldás: visszatérni a régi korok tudásához, és természetes anyagokat használni az építészetben.
Passzívház +
A természetes anyagok, mint a fa, a gyapjú és a kender olyan pozitív tulajdonságokkal rendelkeznek, mint a legspeciálisabb, laboratóriumokban előállított termékek. Ezek a szerkezetek viszont nyom nélkül lebomlanak élettartamuk végén. A régi házakoz hasonlóan a modern épületek is képesek visszaadni az alapanyagaikat a természetnek. Ha ezen felül még valamit átveszünk a régi tudásból, megfelelő tájolással, méretezéssel és anyaghasználattal olyan épületet is létre tudunk hozni, amelyik fűtés, hűtés, külső energiafelhasználás nélkül is megállja a helyét. Napelemes rendszerekkel, napkollektorokkal, hőszivattyúkkal elérhetjük, hogy a ház teljesen függetlenül üzemeljen a különböző rendszerektől. Minimális víz-, áram-, gázfogyasztás mellett az épület a legtöbb kényelmi igényt kielégíti. Ezeket az épületeket nevezzük passzívháznak.
Passzívházakat ma már szép számmal találunk Magyarországon, és ahogyan az ilyen épületek építésében egyre több tapasztalat áll rendelkezésre, a technológiának sikerült szintet lépnie. A természetes építőanyagokkal foglalkozó Naturica Group ma már egy új generáció, a passzívház + technológia elvei mentén építkezik. Az ilyen épületek több energiát termelnek, mint amennyit elfogyasztanak.
Amennyiben érdekli a téma, érdemes a Naturica Group blogbejegyzéseit olvasni, számos hasznos cikkük található meg a honlapon!
Szabadság és kiegyensúlyozottság
A passzív vagy passzív + házak nem csak természetbarát és fenntartható tulajdonságaik miatt különlegesek. Egy ilyen házban az élet is sokkal szabadabb és kiegyensúlyozottabb lehet. A passzívházak lakóklímája éppen megfelelő. A páratartalom és a levegő minősége kiváló, így akár gyereknek, allergiásoknak is felüdülést jelent. A passzívház technológiával le lehet választani a házat a közműrendszerekről, így a lakóépület gazdaságosan, szabadon üzemelhet hosszú távon is.