Ékfarkú amandinát lehet együtt tartani japáni sirálykapinttyel?
Kérdés
Majdnem egy éve vásároltam 2 japáni sirálykapintyet, egy hímet meg egy nőstényt egy helyről, egy kalitkából. A hím már akkor is kicsit tépett volt, lehet, hogy bántották a többiek. Miután megvettem őket egy ideig jól kijöttek ketten, de aztán a nőstény elkezdte tépni a hím tollát. Elvittük állatorvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy tartsuk őket külön. Azóta jól megvannak külön-külön és a hím is újra kitollasodott... viszont én szeretnék hozzájuk venni még több pintyet is, és inkább a nőstényhez, mivel neki van nagyobb kalitkája...meg azért is mert a hím eléggé félős. Viszont nem tudom, hogy a nőstény nem fogja-e bántani a többi madarat, ha veszek még. Ezt szeretném megkérdezni egyrészt. (Mert arra is gondoltam, hogy a hímet csak azért bántotta a nőstény, mert az eleve félős és látta, hogy az üzletben a kalitkába is bántották a társai... de lehet, hogy túl agresszív?)
A másik kérdésem az lenne, hogy ékfarkú amandinát lehet-e együtt tartani japán sirálykapintyel? És főleg ezzel a nősténnyel. Mert én legalább egy párt szeretnék venni, de lehet, hogy még többet is (3-4), és az nem baj-e, ha csak 1 sirályka van pl. 3 amandinával? Nem bántják-e egymást?
Még egy kérdésem lenne: a pintyeket mennyire lehet megszelídíteni, tanítani, kézhez szoktatni, stb.? És hogyan kell csinálni?
Válasz
1. Azt, hogy a nőstény hogy jön majd ki az új hímmel nem lehet előre tudni. Egy eset után még nem állítható, hogy agresszív és összeférhetetlen lenne a hímekkel.
2. Biztos nem tennék össze különböző fajú egyedeket 3-4/1 arányban, mert ez eleve oka lehet agresszív viselkedésnek, főleg, ha nem egy hatalmas életterű röpdéről van szó!
3. A kézhezszoktatásuk nehéz, hosszú, türelmes munkát igényel, legtöbbször maximum kézreülésig lehet eljutni. A pintyek más módon veszik fel a kontaktust gazdáikkal.
Vissza a kategória többi kérdéséhez »
Vissza a többi kérdéshez »