Amikor a cicó először találkozik az újszülöttel!

Értékelve: 1x
(5 pont)
CÍMKÉK Macska gyerek

Gyerek és macska jól megfér egymás mellett, nem kell más csupán az alapvető higiénés szabályok betartása és akkor sok vicces és örömteli pillanatban lehet részünk! Ez a videó is ezt bizonyítja, nézzétek milyen cukin méregeti a macsek az újszülöttet!

A macskától még azok a gyerekek sem félnek, akik a legkisebb kutyától is rettegnek. A macska egészen különleges állat, és a gyerek és a macska kapcsolata egészen különleges kapcsolat. Mit kell tudni ahhoz, hogy ez a kapcsolat létrejöhessen?

Az állatról emberre terjedő betegségek (zoonózisok) közül a veszettség mellett a parazitózisok a talán legfontosabbak.

A toxoplasmosis az egyik ilyen egysejtű parazita, ami manapság reflektorfényben van. A ferőzőképes petéit tényleg a macska üríti (székletével), de ezt életében csupán 2-3 napig teszi, miután ő is megfertőződött egy kisrágcsálótól például! Ezen kívül ennek a petének egy olyan pár napos érési folyamaton kell keresztülmennie, amíg fertőző lesz, mely alatt még a legtrehányabb ember is kiüríti a macskaalmot, nem beszélve a kézmosásról.

 

macska_ujszulott2

 

Ami tehát sokkal veszélyesebb ennek a kórokozónak a továbbvitelében, az a mosatlan gyümölcs, vagy a rosszul átsült hús!
Más, klasszikus értelemben vett férgek - melyek alapvetően kutyák, macskák parazitái-, képesek megbetegíteni az embert.  Néhányuk képes kifejlett féreggé fejlődni, másoknak csak bizonyos korai fejlődési alakjai maradnak meg az emberben (Galandférgek, Fonálférgek).

Minden parazitózisra jellemző azonban, hogy a beteg, legyengült, idős szervezetek sokkal jobban ki vannak téve a veszélynek, mint egy egészséges ember. A családunkkal, környezetünkben élő állatok egészségvédelmére, parazitamentesítésére fokozottan kell ezért figyelnünk. Az oltások mellett tehát gyakran féreghajtsuk állatainkat!

A tablettás készítmények mellett már elérhetőek olyan, hosszabb távon ható nyakra cseppenthető (un. spot on) készítmények, melyek a bőrről felszívódva, akár hónapokig kifejtik bolha-, kullancsírtó és féregtelenítő hatásukat.

Jó tanácsként még megemlíteném az ivartalanítást is! A macskákra leginkább jellemző kóborlás, verekedés - a területért, kiszemelt nőstényért – nagymértékben fokozza a kórokozók terjedését az állatok között. Az ivartalanított állat ezzel szemben elkerüli ezeket a hatalmi harcokat, nyugodtabb, barátságosabb.

Amíg tehát betartjuk az alapvető higiénés szabályokat, úgymint kézmosás, a macskaalom rendszeres takarítása, az állatok rendszeres állatorvosi felügyelete (oltás, féreghajtás), nem kell félnünk a betegségektől! Hisz’ ne felejtsük, hogy az embereket leginkább emberi kórokozók fertőzik, tehát véleményem szerint veszélyesebb egy buszon történt kapaszkodás után enni egy fagylaltot mosatlan kézzel, mint megsimogatni egy macskát!

Mennyire cuki ez a cicó is, aki most találkozik először az újszülöttel! Nézzétek meg a videót!



Tehát ne fosszuk meg gyermekeinket attól az élménytől, amit egy állat szeretete nyújthat! Kivételes kapcsolat alakulhat ki közöttük, amit más nem pótolhat. Nem utolsó sorban hozzájárul, hogy időben megszeressék a természetet és az állatokról való gondoskodás a felelősségtudatot is beléjük neveli.

Szerző:
http://boxivet.hu