-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A kullancs eltávolítása
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Ha időben orvoshoz kerül a fertőzött állat, akkor antibiotikummokkal, injekciós kezelésekkel meggyógyítható. A kullancsokat minden esetben el kell távolítani az állat testéből, kézzel vagy kullancskiszedő kanállal.
Mikor és hogyan támad a kullancs?
A pár mm-es nagyságú kullancs főleg a dúsabb növényzettel borított területeken fordul elő, de manapság szinte már mindenhol jelen van. Olyan kutya is megbetegszik babesiosisban, amely csak a belvárosi parkokban sétál, vagy amelyik sosem teszi ki a lábát a családi ház kertjéből.
A kullancs aktivitása a tavaszi felmelegedéssel kezdődik és többnyire az ősz végi fagyok beálltáig tart. Az avarban telel át, majd tavasszal újra táplálék után néz, a kifejlett kullancs jelenlétével azonban gyakorlatilag egész évben számolnunk kell. Hátulsó lábaival a fák, bokrok leveleinek alján megkapaszkodik és az itt elhaladó emberre, állatra hullik, vagy a fűszálakról az emberre és az állatra (kutya, őz, szarvas) mászik.
A vérszívás pár órától 2-6 napig is eltarthat, nem vált ki viszkető érzést, mert a kullancs nyála véralvadást gátló anyagon kívül érzéstelenítőt is tartalmaz. Ezért nagyon fontos mindig átvizsgálni az állatot, különösen erdei vagy vízparti séták után és azonal eltváolítani a kullancsot!
A videót a Lions Media készítette dr. Kukla Miklós, a Kutyavári Állatorvosi Rendelő munkatársának közreműködésével.