5
Bizarr lényt vetett partra a víz
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.

Háromnapos heves szélvihar dúlt Egyiptomban, a Szuezi-csatorna környékén, 1950 januárjában. Amikor befejeződött, Ataka-nál egy ismeretlen állat tetemére bukkantak a parton a helyiek. A vihar által partra sodort lénynek két hatalmas agyara volt és még csak hasonlót sem látott soha senki. A nézelődőket hamarosan tudósok váltották fel, s noha a lényt "bálnaszerű"-nek írták le, főként a nagyságából kiindulva, valamint a fején található légzőnyílás is a cetfélékre utalt, a két "rozmárszerű agyar"-t nem tudták megmagyarázni. Mi több, szemeket sem találtak rajta. Végül nem sikerült beazonosítani, hogy milyen fajjal is van dolguk. Sajnos az Ataka-i tetemről egyetlen ismert kép maradt csak fenn.

bizarr-leny

Amit az egyiptomiak nem tudtak kideríteni, azt a modern tudósok egy jó 50 éves fekete-fehér kép alapján “simán megfejtették”. Szerintük egy sziláscetféléről van szó, valamiféle bálnáról. Ezekre jellemző ugyanis, hogy az állkapcsuk alsó része két hosszú, agyarszerű csontból áll, melyek az állat elpusztulása esetén könnyen szétválnak, széthullanak és két különálló agyar benyomását keltik. Ezt már többször megfigyelték hasonló tetemek esetén.

Íme egy hasonló példa az 1908. június 29-i The Telegraph című újságból. A fotón egy ismeretlen, prehisztorikus lény koponyája látható – vagy inkább egy bálnáé, melynek “agyarai” voltaképpen az állkapcsának két hosszú csontja, melyek szétválását a Balmedie nevű hajóval történt ütközés okozta a XX. század elején.

Forrás: Magyar Online

értékelés