-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
sofőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Lakáshitel Értékesítési Tanácsadó | Veszprém
2024. 12. 21
-
RTR Trainee - Supply Chain team
2024. 12. 21
-
Üzemi logisztikus
2024. 12. 23
-
Elektromos szerelő
2024. 12. 23
-
Raktáros
2024. 12. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A dinoszaurusz a négy lábon járó, nagytestű, növényevő Ceratopsidae-csoporthoz tartozik, amelyek valamennyi ismert faja csőrrel és az állcsont hátsó részén több sornyi nyírásra alkalmas foggal, valamint szarvakkal és nyakfodorral rendelkeztek. A későkréta időszakban éltek, főként Észak-Amerika nyugati részén.
A Xenoceratops "idegen szarvas dinoszauruszt" jelent, a foremostensis pedig a Foremost településre utal, amelynek közelében még 1958-ban gyűjtötték össze a fosszíliákat. A maradványok az ottawai Kanadai Múzeumba kerültek, ahol most azonosította egy kanadai paleontológuscsoport, a tudósok legalább három egyed koponyatöredékeinek összehasonlító vizsgálatát végezték el - olvasható az EurekAlert tudományos hírportálon.
"Nyolcvanmillió évvel ezelőtt a nagytestű szarvas dinoszauruszok evolúciós robbanása volt Észak-Amerikában" - hangsúlyozta Michael Ryan, a Clevelandi Természettudományi Múzeum kurátora, a tanulmány vezető szerzője, aki szerint a Xenoceratops foremostensis segítségével rengeteg új adatot nyernek a Ceratopsidae-dinoszauruszok korai fajfejlődéséről.
A Xenoceratops foremostensis papagájszerú csőrrel rendelkezett, +szemöldökéből+ pedig két hosszú szarv meredt előre, a tarkóján lévő nyakfodor két hatalmas tüskét "formázott".
(MTI)