1. Szibériai macska: a hosszú szőrűek őse
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A shar-pei alapvetően bizalmatlan kutyafajta, idegenekkel távolságtartó, de soha nem agresszív. Nyugodt kutya, akár napi 16-18 órát is alszik. Kínából származik, ahol inkább a földművesek kutyája volt. Ezenkívül még a medvevadászatokon is használták.
Az airedale terrier az egyik legnagyobb termetű terrier. Erőteljes felépítésű, elegáns megjelenésű, harmonikus mozgású kutya. Teste négyzetbe rajzolható. Feje balta formájú.
A csuklyás patkány a vándor patkány laboratóriumi célokra kitenyésztett változata, s amiatt, hogy fiatal korban könnyen kézhez szoktatható, ideális társállattá nevelhető.p
Pontosan megmondani, hogy mi baja volt a degunak nagyon nehéz. (Ehhez többféle laboratóriumi vizsgálat kellene.) Általánosságban annyi elmondható, hogy a kisrágcsálóknak nagyon sok baktériumos és vírusos fertőző betegsége lehet. A legtöbb közülük nagyon súlyos és az állat hirtelen elpusztulásához vezethet, még mielőtt bármiféle kezelésre lehetőség lett volna. Ezenkívül gyakori, hogy a takarmányból jutnak hozzá valamiféle méreganyaghoz, ami szintén okozhat hirtelen elhullást, előzetes tünetek nélkül. Mivel nem tudhatjuk, hogy pontosan mi is volt a probléma, mindenképpen azt javaslom, hogy új pár vásárlása előtt kb. 10-14 napot várni kellene.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.
Átlagos életkoruk 8-10 év. A daganatos betegségek sajnos gyakoriak tengerimalacoknál, a daganat típusától függ, hogy milyenek az esélyei a gyógyulásra. Ezt a műtétet végző állatorvos pontosabban meg tudja mondani.
Ha betegsége alatt kapott gyógyszeres kezelést, attól is elszíneződhet a vizelete (pl. vitaminoktól) de más betegség is okozhatja a vizelet elszíneződését (húgyhólyag-gyulladás, húgyutak sérülése, stb.). Ezért ha az elszíneződés továbbra is fennáll, mindenképpen állatorvosnak kell megmutatni.
Cicáknál nem javaslom a hormonális fogamzásgátlást, ugyanis a későbbiek során nagyon nehéz újra szabályozni a felborult hormonháztartást és a későbbiek során nagy a daganatos betegségek jelentkezésének veszélye. Ha azt szeretné, hogy a cicája hosszú életű és egészséges legyen, inkább a műtéti ivartalanítást ajánlom, homeopátiás elő- és utókezeléssel.