1. Pumi: vakmerő, bátor és jó szimatú kutyafajta
A pumi értelmessége, élénksége, véleményalkotó és -nyilvánító képessége, rámenős természete miatt mindig magára vonja a figyelmet. Nem lehet nem szeretni!
A pumi értelmessége, élénksége, véleményalkotó és -nyilvánító képessége, rámenős természete miatt mindig magára vonja a figyelmet. Nem lehet nem szeretni!
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
A mudi rendkívül bátor, kifejezetten könnyen tanuló, fogós fajta. Életeleme a mozgás és a munka. Ma is gyakran használt terelő pásztorkutya.
A collie gyönyörű, elegáns, kedves természetéről jól ismert, jellegzetesen hosszú orral rendelkező középméretű, családszerető kutya.
A border collie korábban a brit juhászok titkos kedvence volt, manapság azonban egyre népszerűbb kutya városokban is. Kimagasló intelligenciája miatt sok foglalkozást igényel. Tökéletes terelőkutya.
Igazából nem nagyon tudom eldönteni, hogy milyen választ is vár tőlem, tőlünk? Az elvégzett teszt egyértelműen bizonyítja, hogy a bajok oka egy ún. autoimmun folyamat, ami a szervezet saját belső anyagaival szembeni allergiát jelent. Az, aki eddigvoizsgálta, ill. aki a teszt elvégzését javasolta, gondolom kellően felvilágosította Önöket a betegség lényegéről. (Autoimmun betegségben az immunrendszer működése meghibásodik és a szervezet nem a külső antigének ellen, hanem a saját szövetei ellen kezd el antitesteket termelni.) Ennek a problémának a kezelése nem egyszerű, sőt nagyon bonyolult, és alapvetően csak a folyamatos szteroid kezelés hozhat javulást (erre a Medrol kezelés). Beszéljék meg alaposan az állatorvosukkal a további lehetőségeket, és ennek ismeretében döntsenek a kutyájuk további kezeléséről, sorsáról.
Valószínűleg ortopédiai problémáról van szó. Ha nem szűnik a panasz, vigye el feltétlen állatorvoshoz!
Többféle kutya tejpótló szer kapható, melyek alkalmasak a kiskutyák táplálására, születésüktől kezdve. Állatorvosa bizonyosan segít valamelyik tejpótlót beszerezni Dr. Lévai Péter
- Igen, van reális esély arra hogy a macska fokozatosan megszokja megtanulja a ki-be járást, (a technikai megoldás az I. emelet miatt nehezebb, de nem lehetetlen!) de a kezdeti időszakban sok türelmet és odafigyelést igényel. - A félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert jogos az a feltételezés, hogy egy pánik helyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve
A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy kutyákban nagyon könnyen alakulhat ki hasmenés, szinte bármitől, és sok esetben ehhez nem kell semmi különös dolognak történnie, mindössze mondjuk kicsit többet eszik a kelleténél abból, amit egyébként szeret. Sok kutyának (mnt az embereknek is) érzékeny a gyomor-bél rendszere, és így reagálhat különféle dolgokra. Van olyan is, amikor a hasmenésnek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik a kutya, mert a bélmozgások felgyorsulását más ok idézi elő (pl. stressz, szorongás). Ennyi előre bocsájtása után viszont a konkrét helyzetre azt kell, hogy tanácsoljam, mindenképpen és mielőbb vigyék el ismét állatorvoshoz, és vizsgáltassák meg, már csak azért is, mert kölyökről van szó. Akár vírusos vagy baktáriumos fertőzés si szóba jöhet, de ezt csak alapos vizsgálat után lehet megállapítani. Ha nem bíznak a korábbi orvosban, akkor keressenek fel más valakit (szerencsére általában van bőven mibők választani.)