1. Szibériai macska: a hosszú szőrűek őse
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A shar-pei alapvetően bizalmatlan kutyafajta, idegenekkel távolságtartó, de soha nem agresszív. Nyugodt kutya, akár napi 16-18 órát is alszik. Kínából származik, ahol inkább a földművesek kutyája volt. Ezenkívül még a medvevadászatokon is használták.
Az airedale terrier az egyik legnagyobb termetű terrier. Erőteljes felépítésű, elegáns megjelenésű, harmonikus mozgású kutya. Teste négyzetbe rajzolható. Feje balta formájú.
A csuklyás patkány a vándor patkány laboratóriumi célokra kitenyésztett változata, s amiatt, hogy fiatal korban könnyen kézhez szoktatható, ideális társállattá nevelhető.p
Ha nagy a baj, sürgősen forduljon állatorvoshoz! Számos krónikus belgyógyászati betegség (veseelégtelenség, májelégtelenség,) mozgásszervi probléma, stb. állhat a tünet mögött.
A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újra indulhat és akkor tart 21 napig. Nincs összefüggés a vízivás és a tüzelés között, szerintem csak a véletlen műve lehet. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul. Ajánlom ez ügyben a honlapunkat elolvasni: www.androvet.axelero.net. Számos fogamzásgátló szer van, mindegyik lényege, hogy megakadályozza a tüzelést, illetve egyesek a korai időszakban a tüzelés elnyomására is alkalmasak. Forduljon állatorvoshoz, csak a szakember adagolása alapján lehet ezeket alkalmazni. Vannak tabletták és injekciók is. Kb. 6 hónapra függesztik fel a tüzelést és a várható tüzelés előtt 1 hónappal kell beadni az injekciót. A tablettákat folyamatosan hosszabb időtartamig kell adagolni. A mellékhatások esetleg elhízás, méhgyulladás, cukorbetegségre való hajlam lehet, de igen kicsi az esély ezek kialakulására, mert ezek többsége már nagyon modern szer. A szem váladékosságot interneten keresztül nem lehet kezelni, számos oka lehet, vigye a kutyát orvoshoz, a látás nem játék! A német dog viszonylag rövid életkort ér meg általában. Nyolc éves kutya már kifejezetten öregnek számít. Fontos a jó táplálás ilyenkor fiatalon, a szuper premium tápok, csonterősítők és a porcerősítők adagolása. Remélem kielégítően válaszoltam.
A 6 éves rottweiler még nem igazán öreg. Tizenéves kort könnyedén megélhet. Az állandóan jelentkező álvemhesség azonban kockázati tényező. Ha nem akarják szaporítani, nem ártana mielőbb ivartalaníttatni (megelőzve ezzel az esetleges méhgyulladás, tumoros megbetegedések kialakulását). Az ivartalanított állatok rendszerint hosszabb ideig élnek. Kertes házban (ha a kert megfelelő mozgást tesz lehetővé) nem feltétlenül fontos a sétáltatás (azonban ha megteheti, vigye sétákra, kirándulni, társaságba, stb.). Nem baj, ha változatos életet tud biztosítani az állatnak. Az unalom, az ingerszegény környezet pszichés zavarokhoz vezethet.
Levelét elolvasva a következőket tanácsolnám: 1. Mivel a kutya húsevő állat, így szüksége van a szervezetének az állati eredetű tápanyagokra. Tehát húst és/vagy húskészítményeket is kell adnunk. 2. Annak ellenére, hogy vitaminokkal ellátjuk alaposan, többféle hiánybetegség (esszenciális aminosavak, zsírszegény táplálás miatt zsírban oldódó vitaminok hiánya) fejlődhet ki olyan kutyák esetében, amelyek csak rizs- gyümölcs diétán élnek. 3. Egy idő után a "diétás" étrend miatt a hasznos bélflora megváltozik, így ha másmilyen táplálékhoz jut az állat, rögtön különböző emésztési zavarok (hasmenés, hányás, gyomorégés tünetei) jelentkeznek. 4. Egészséges és nem diétán élő kutyáknál is tapasztalni elég sokszor a fűrágást. Ez nem betegség jele, hanem nekik is szükségük van bizonyos mennyiségű növényi rostra. Ezek után a tanácsiam: 1. A diétás étrendhez apránként kellene főtt, zsírszegény fehérhúst keverni úgy, hogy fokozatosan emelve a hús mennyiségét 2-3 hét alatt kb. fele-fele arányban hús és rizs-zöldség legyen a napi adagja. Ez idő alatt folyamatosan adni a tejsav baktériumos készítményeket és kivárni a bélflóra normalizálódását. 2. Egy másik lehetőség: Manapság szinte minden állatorvosnál vagy az állatpatikákban beszerezhető könnyen emészthető, komplett diétás tápok etetése is megoldást jelenthet a probléma megszüntetéséhez. (Eukanuba EVD, Hill´s, Royal Canine Diet) 3. Ha az általam javasolt otthoni " barkácsolás" nem segít, akkor már arra kell gondolnunk, hogy valamelyik emésztőenzim hiányosságával állunk szemben, amit laboratóriumi vizsgálatokkal ki lehet deríteni és gyógykezelni. Ezeket a vizsgálatokat (széklet- és vérvizsgálat) az ön állatorvosa is elvégezteti a speciális laborban.
Kutyája étrendjéből valószínűleg hiányoznak a rostos anyagok, így a legelése teljesen természetes, sőt hasznos dolog. A fű ugyanis rostos anyagokkal egészíti ki a táplálékot, összefogja a béltartalmat és elősegíti, hogy végighaladjon a bélcsatornán. Az emberekhez hasonlóan, a kutyák számára is hasznosak a rostos anyagok, csökkentik a bélbetegségek kockázatát. Bizonyára azt is megfigyelte, hogy kutyája nem ötletszerűen legel, hanem egy-egy meghatározott fű-, vagy gyomfajtát keres erre a célra. Valószínűleg a lédús, friss, harmatos növényeket és nem az elszáradt, elöregedett hajtásokat kedveli. Javaslom, hogy kutyája étrendjét 1/3 arányban egészítse ki reszelt sárgarépával és apróra tördelt salátalevéllel, melyeket azonban feltétlenül bioboltból, vagy biopiacról szerezzen be.