46. Magyar agár, az ősi vadászkutya
A magyar agár ősi vadászkutya fajta, amelyet a 19. század óta gyakran javítottak angol agárral. Emiatt a kutya jellegzetes vonásai kissé elmosódtak.
A magyar agár ősi vadászkutya fajta, amelyet a 19. század óta gyakran javítottak angol agárral. Emiatt a kutya jellegzetes vonásai kissé elmosódtak.
Hatalmas, erős, kitartó és hűséges kutya. A vadász-hőstettei miatt vonzó ír farkaskutyát eredetileg törvény szerint csak királyok és nemesek birtokolhatták. Vadászott farkasra, vaddisznóra.
Fanni, a mopsz, az örökmozgó. Sok szabadideje van? Válassza a mopszot! Fanni hiperaktivitása bizonyítja, hogy mennyi energia van ebben a kutyafajtában.
Bemutatkozik a Ruby Red Shar Pei Kennel. A tenyésztők büszkén mesélik el, hogyan kezdtek el a shar-pei kutyusokkal foglalkozni. A shar-pei-szeretetből fakadóan egy igényes tenyészet jött létre.
A shar-pei igazi társ. Intelligens, tiszta, ragaszkodó kutya. Kicsit morog, kicsit szörcsög, sőt horkol is, de nem bánt senkit, ha nem piszkálják.
T. Gazdi! A következő lehetőséget tudom ajánlani, mert első olvasatra nekem is vannak kételyeim a gyógykezelést illetően. Talán az alábbi kolleganőt meg lehetne kérdezni: 6600 Szentes Sáfrán Mihály utca 43. Elérhetőségeink: Telefon: +36/303574468;+36/202572548 Üzenetrögzítő: +36/63401420 E-mail: dobosapa@vnet.hu dr. Berényi Adrienn-t kéne keresni Ő egy elég ügyes szemész lány, ráadásul nagyon jól felszerelt a szemészeti szekciójuk a rendelőben... mást nem telefonon elmondja majd, hogy ő kit ajánl közelebb Budapesthez.... Üdvözlettel: DR. Stark Róbert ZOOÁZIS Állatorvosi rendelő
T gazdi! Egy állatorvosi vizsgálat bizonyára sokat segítene...
Kedves Kérdező! A kutyák étvágytalansága leggyakrabban valamilyen betegség következménye, ezért a lehető legjobb dolog, amit tehet, hogy minél hamarabb megvizsgáltatja egy állatorvossal. Így valószínűleg a megfelelő kezelést kapja majd az állat.
Tisztelt Kérdező! A megadott információ igen kevés. Szükség lenne tudni, hogy honnan származik a cica, az anyja volt-e fertőző betegségek ellen oltva, megkapta-e 6 hetes korban az első féreghajtót, és azóta kéthetente rendszeresen kapja-e, megkapta-e 8 hetesen az első kombinált oltását. Kinti, vagy benti állat? Mit eszik általában és mit ehetett az elmúlt 48 órában? Egyedüli cica, vagy többen vannak, esetleg más fajú állatokkal is együtt van-e? Ebben a korban feltételezhetően valamilyen fertőző ok miatt betegedhetett meg. Csak általános tünetek esetén orsóférgesség vagy parvovirus okozta panleukopenia lehet (ez utóbbi - a kutyával ellentétben nem minden esetben okoz véres hasmenést). Csipásodás, vagy légúti tünetek megjelenése esetén calici vagy herppesvírus okozta "macskanátha" is lehetséges. Több baktérium (salmonella, coli) is okozhat kezdetben lázzal járó tüneteket, ami miatt remeg, étvágytalan az állat. A kinti macskák például a fészekből kiesett madárfiókák elfogyasztásával, vagy eldobott ételmaradékokból fertőződhetnek. Lenyelt és elakadt idegen test, bélcsavarodás kezdeti tünetei is lehetnek hasonlók, de ebben az esetben a beteg állapota igen gyorsan romlik. Néhány fejlődési rendellenesség is okozhat hasonló tüneteket, ekkor azonban nem (vagy nem elsősorban) a láz, hanem a fájdalom van a tünetek háttérében. Ezen kívül számos ritka kórkép is szóba jöhet. A fenti betegségek csak az állat vizsgálatával különíthetők el. Ha a tünetek nem múlnak, vagy súlyosbodnak, mindenképpen állatorvoshoz kell fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Kérdező! Látatlanban egy állatorvos sem merne biztos diagnózist felállítani. A tünetek alapján sok minden lehet a hányás kiváltó oka (gyomorproblémák, mandulagyulladás, stb.), de biztosat csak egy vizsgálat után lehetne mondani, esetleg egy RTG vizsgálat is szóba jöhetne, nem-e valamilyen korábban megevett étel (vagy más) váltotta ki ezt belőle.