46. A munchkin macskafajta rövid története
Habár a munchkin macskát nem olyan rég fogadták el fajtaként (a TICA, nem a CFA) már évtizedek óta létezik. A munchkin egy átlagos macska, csak rövid lábakkal.
Habár a munchkin macskát nem olyan rég fogadták el fajtaként (a TICA, nem a CFA) már évtizedek óta létezik. A munchkin egy átlagos macska, csak rövid lábakkal.
A munchkin macskafajta egy természetesen előforduló, szokatlanul rövid lábakkal rendelkező macska, mely tulajdonságát egy autoszomális domináns gén okozza.
Valóban csak ennyi lenne? A Futrinka Egyesület bebizonyítja, hogy nem! Több ismert sztár állt amellé a kezdeményezés mellé, melyet a magyar vizsla, a német dog és a tacskó hivatalos fajtamentőjeként működő, de esélytelen keverékeket is mentő állatvédő szervezet indított annak érdekében, hogy mentési munkájához támogatást kaphasson úgy, hogy közben mégis ad valamit.
Nyíregyháza - A nyíregyházi Állatbarát Alapítványnál ezúttal is számos kutyus várja, hogy szerető, gondos gazdira találjon.
Újabb kutyusoknak szeretnénk gazdit keresni, ezúttal két öregebb kutyáról lenne szó. Segítsen, aki teheti!
Kedves Erzsi! ... akkor úgy tűnik tényleg van benne csivava vér. :) Sajnos nem tudok olyan fájdalommentes eljárásról, ami megoldaná a "problémáját".
Kedves Viktória! Ha alaposak akarunk lenni, akkor kellene a kutyusnál egy mellkas röntgen, valamint egy szív ultrahang. Emellett jó lenne kideríteni, hogy mikre allergiás (Spot Platinum Allergia teszt vérből) és máris lehetne mellékhatásmentes terápiát alkalmazni neki. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A korpa önmagában nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. akár allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! Mielőtt a kutya teljesen lerobbanna, jó lenne a házi barkácsolás helyett szakemberre bízni a diagnózis kialakítását és a kezelést. A hormonális háttér a valószínű, amit laboratóriumi vizsgálatokkal lehet megállapítani. Az orvostudomány nagyon komplex dolog(nem vélelenül kell élethosszig tanulni), ezért nem szabad laikus kísérleteket folytatni élőlényeken. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Olvass tovább! Így ápold a kutya szőrét!