46. Magyar agár, az ősi vadászkutya
A magyar agár ősi vadászkutya fajta, amelyet a 19. század óta gyakran javítottak angol agárral. Emiatt a kutya jellegzetes vonásai kissé elmosódtak.
A magyar agár ősi vadászkutya fajta, amelyet a 19. század óta gyakran javítottak angol agárral. Emiatt a kutya jellegzetes vonásai kissé elmosódtak.
Hatalmas, erős, kitartó és hűséges kutya. A vadász-hőstettei miatt vonzó ír farkaskutyát eredetileg törvény szerint csak királyok és nemesek birtokolhatták. Vadászott farkasra, vaddisznóra.
Fanni, a mopsz, az örökmozgó. Sok szabadideje van? Válassza a mopszot! Fanni hiperaktivitása bizonyítja, hogy mennyi energia van ebben a kutyafajtában.
Bemutatkozik a Ruby Red Shar Pei Kennel. A tenyésztők büszkén mesélik el, hogyan kezdtek el a shar-pei kutyusokkal foglalkozni. A shar-pei-szeretetből fakadóan egy igényes tenyészet jött létre.
A shar-pei igazi társ. Intelligens, tiszta, ragaszkodó kutya. Kicsit morog, kicsit szörcsög, sőt horkol is, de nem bánt senkit, ha nem piszkálják.
Omega zsírsavakat, A- és E-vitamint tartalmazó táplálékkiegészítőket javaslok. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Egy táp beltartalmi értékét sok összetevő határozza meg. Az hogy tepertő van benne önmagában nem káros, hiszen hideg időben hozzájárul a fokozott kalóriaigény kielégítéséhez. De a tepertő nem lehet egy táp fő alkotóeleme. A tepertő és az egyéb összetevők milyensége, mennyisége és aránya határozza meg egy táp értékét.
A lanolin a birkák faggyúmirigyeinek váladéka, a gyapjúzsír. Általában külsőleg, bőrvédő hatású krémekben használják. Szirup formájában, belsőleg nem használatos. A bőr szárazsága miatti szőrhullás esetén hasznos lehet, de csak külsőleg alkalmazva.
Kutyának valót adjon neki, mert annak az összetétele felel meg a kutyák igényeinek. 1-2 hónapos kúrát érdemes tartani, majd pár hónap szünetet hagyni.
A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!