506. Csokoládé és makadámdió nem való a kutyának!
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
Biztosan előfordult már, hogy egy barátod vagy ismerősöd háziállata valamilyen okból kifolyólag rendkívül szokatlanul viselkedett. Milyen elmebetegségeket lehet kisállatoknál észlelni? Megtudhatod, ha az alábbi cikkünket elolvasod.
Senki nem érti félre, ha egy kutya örömében csóválja a farkát vagy, ha egy felborzolt szőrű macska nyújtózik egyet. A házaillatként élő madarak esetében viszont több tapasztalatot igényel, hogy megértssük mit is akarhat a kis jószág.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
Kedvenc kutyánkra számos külső élősködő leselkedik. A parkokban és a szabad természetben tett séták, a többi kutyával esetleg más állattal való találkozások minden nap új lehetőséget teremtenek a parazitáknak a támadásra. A kirándulások során más állatoktól közvetlenül, vagy a többi állat által gyakran látogatott helyeken a környezetből is különféle külső élősködőkkel fertőződhetnek.
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A kérdésre nehéz válaszolni, ha ugyanis látta állatorvos és valóban az a baja, amit ő mondott, akkor ez komoly betegség, és érthető, hogy nem javul gyorsan. Ilyen helyzetben azonban sok apróság is felmerülhet, amivel érdemes foglalkozni (pl. lázas-e és ha igen, mennyire, konkrétan milyen gyógyszert kapott, stb...). Mindenképpen értesítsék az állatorvost, hogy nincs javulás és kérjék, mielőbb nézze meg újra. Ha ez nem lehetséges, mutassák meg egy elérhető ügyeleten (hosszú a 4 napos hétvége).
A tapasztalt tünetek lehetnek akár a vírusos macskanátha tünetei is. Állatorvossal kellene megvizsgáltatni. Ez a betegség nem veszélyes az emberre.
A csapadékos, enyhe időjárás(mármint a még néhány nappal ezelőttire gondolva) rengeteg szúnyoggal járt, így a jellemzően nyári betegségként jelentkező himlő vírus októberben még sok állattartónál jelentkezett. Feltehetőleg ez esetben is erről van szó, de jobb lenne, ha megmutatná egy helyi állatorvosnak a pontos diagnózis céljából. A vírusfertőzés utólag már nem kezelhető, antibiotikummal a járulékos baktériumfertőzések előzhetők meg, gyógyhatású cseppekkel, krémekkel gyorsítható a betegség lefolyása.