506. Csokoládé és makadámdió nem való a kutyának!
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
Ne etess a kutyáddal csokoládét, csokoládés édességet és süteményt, vagy makadámdiót! A csoki a kutya szervezetére nézve életveszélyes is lehet!
Biztosan előfordult már, hogy egy barátod vagy ismerősöd háziállata valamilyen okból kifolyólag rendkívül szokatlanul viselkedett. Milyen elmebetegségeket lehet kisállatoknál észlelni? Megtudhatod, ha az alábbi cikkünket elolvasod.
Senki nem érti félre, ha egy kutya örömében csóválja a farkát vagy, ha egy felborzolt szőrű macska nyújtózik egyet. A házaillatként élő madarak esetében viszont több tapasztalatot igényel, hogy megértssük mit is akarhat a kis jószág.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
Kedvenc kutyánkra számos külső élősködő leselkedik. A parkokban és a szabad természetben tett séták, a többi kutyával esetleg más állattal való találkozások minden nap új lehetőséget teremtenek a parazitáknak a támadásra. A kirándulások során más állatoktól közvetlenül, vagy a többi állat által gyakran látogatott helyeken a környezetből is különféle külső élősködőkkel fertőződhetnek.
Kedves Gazdi! A bőrbetegség neve Licking granuloma (nyalási garnuloma). Nehéz kezeleni, de pl a Kék Lukács kenőcs jó lehet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Iza! Valószínűleg súlyos ínygyulladása van a cicának. Sajnos be kell fogni ahhoz, hogy az okát is meg lehessen állapítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Táplálásra jó minőségű, un. prémium kategóriájú táp etetése a legegyszerűbb, ami korának és felnőttkori testsúlyának megfelelő. Tehát közepes v. nagy termetű kölyök ill. junior táp. A drágábbak a jobb minőségűek. A tápos zsákokon található táblázat tájékoztat a szükséges napi mennyiségről,amit kölyöknek napi 4-5 részletben, majd fél éves kortól napi két részletben ajánlott adni. Az oltások programját minden állatorvos maga választja ki saját ízlése szerint, és többféle jó vakcinázási program is létezik, úgyhogy hallgasson választott állatorvosára. Általánosságban azt kell tudni az oltásokról, hogy 8-16 hetes kor között 2 hetente ajánlott oltatni a kutyusokat. A minimum, hogy 7-8 hetesen egy Parvovírusos betegség elleni oltás után, még legalább 2 db. un. kombinált oltást kapjon, ami a többi vírusos betegségek ellen véd., abból az utolsó feltétlen 12 hetes kor után legyen. Ezek után 3 hónapos kor felett kötelező a veszettség elleni oltás, amit 6 hónapon belül meg kell ismételni, majd onnantól évente kell beadatni.Természetesen a microchip behelyeztetése is kötelező.
Az a véleményem, hogy jelentkeznie kellene annál az állatorvosnál, akinél korábban voltak, és aki az injekciót adta, és vele kellene megbeszélni a kérdéseket.
Gedves Gazdi! Vigye állatovoshoz, aki a tünetek alapján megfelelő kezelésben részesíti a kutyát! Többféle bőrbetegség is állhat a kopasz folt hátterében (gomba, atka, allergia), és csak vizsgálattal lehet a pontos okot megállapítani.