511. Vadludak százai tértek vissza a tatai Öreg tóhoz
A tatai Öreg tó alig 220 hektáros, melyet a hangulatos kisváros ölel. Évről-évre vadludak és sok más vízimadár faj tízezrei térnek vissza felejthetetlen élményt okozva az odalátogatóknak.
A tatai Öreg tó alig 220 hektáros, melyet a hangulatos kisváros ölel. Évről-évre vadludak és sok más vízimadár faj tízezrei térnek vissza felejthetetlen élményt okozva az odalátogatóknak.
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Szeptemberben kaptunk egy öklömnyi kiskandúrt, egy aranyos vöröskét, ezzel vége lett Ketykó Mirci egyeduralmának...
Komoly döntést kellett hoznom, a deguk érdekében. Az egyiknek új gazdi kell! Mazsola lett a kiválasztott...
Ha végre van fedél a feje felett, rögtön megéhezik a galamb. Az utcai galambokból kiindulva sokan mindenevőnek gondolják, pedig épp ellenkezőleg: elég válogatós.
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.
Kedves Kérdező El kellene vinni a tengerimalackát egzotikus végzettségű szakállatorvoshoz. A leírt tünetek alapján lehet gombásodás, vagy atka is, viszont a kezelési mód másmilyen. Az orvos gombásodásra krémet fog ajánlani, atkásságra vagy cseppenteni fognak, vagy szurit kap, attól függően mennyire súlyos az állapot. Mivel ezek fertőzőek, így a társát is kezeltetni kell. Valamint a lakóhelyüket fertőtleníteni: Ketrecet kimosni ecettel, forró vízzel és minden berendezési tárgyukat is átmosni.
Szoptatáskor az anyamacskát nem ajánlott ivartalaníttatni de szerencsére ilyenkor nem is lesz vemhes. A kölykök leválasztása után azonban rövid időn belül kész újra a párzásra ezért ekkor már erősen ajánlott. Mikor kell a macskát ivartalanítani?
Kedves Nikoletta! Az MDR-1 gén mutációs témáról itt olvashat egy nagyon alapos és jó írást: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=7458 Az írásban olvasható információk közül én egyet idéznék be a kérdésével összefüggésben: "Felmerült, hogy tüneteket okozhatnak olyan hétköznapi, rendszeres használatban lévő féreghajtók és külső élősködők elleni spot-on készítmények is, melyek ivermectin származékokat tartalmaznak. Tapasztalatok szerint azonban ezek alkalmankénti használata nem okozhat halált vagy maradandó károsodást még a legérzékenyebb kutyáknál sem. A gyógyszergyártó cégek kötelesek a tájékoztatókon, használati utasításokon feltüntetni minden várható mellékhatást (egyéb figyelmeztetést), így ez alapján tudjuk szelektálni a készítményeket. A kerülendő gyógyszerek listája folyamatosan bővül, a legfrissebb listát az Interneten rendre közzéteszik." Vagyis, ha a kapható sokféle bolha és kullancsellenes szerek vásárlása előtt alaposan elolvassa a kiválasztott készítményhez adott tájékoztatót, akkor igen nagy valószínűséggel meg tudja előzni az esetleges problémát. Ma már nagyon sokféle készítmény kapható, ezek között biztosan tud majd találni olyat, ami jól használható lesz, és nem okoz semmi bajt sem a kutyának!
Kedves Reni! Igen, valószínûleg èrdemes lenne nyuszikhoz értô állatorvosnak megmutatni a nyuszi szemét. Üdv Meier Krisztina